18 maja zjemy posiłek w ogródkach restauracyjnych?

Redakcja FO  |   Fakty,Kulinaria  |   10 maja 2020 10:58

Restauracje, które posiadają ogródek na świeżym powietrzu mogą być otwarte od 18 maja. Taki możliwy scenariusz przedstawiła Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Byłby to zapowiadany trzeci, kolejny etap odmrażania gospodarki. Zapowiedziała to Jadwiga Emilewicz w radiu RMF FM. Będą jednak obowiązywały trzy ograniczenia: lokal będzie musiał zapewnić obsługę kelnerską, bez samoobsługi, odległości między stolikami muszą wynosić co najmniej dwa metry, a dodatkowo, na początku, goście będą mogli być przyjmowani wyłącznie w ogródku.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

W rozmowie z RMF FM wicepremier nie wykluczyła też możliwości otwarcia 18 maja salonów fryzjerskich i kosmetycznych – o ile nie nastąpi do tego czasu nagły wzrost liczby zakażonych. Trwają konsultacje ministerstwa rozwoju z przedstawicielami branży. Ich efektem ma być ustalenie zasad, na jakich będą funkcjonowały te usługi.

Emilewicz powiedziała też, że możliwe jest też poluzowanie od 18 maja ograniczeń dotyczących liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. decyzja ma zapaść po weekendzie.

 

Przeczytaj również:

Trzecia śmiertelna ofiara COVID-19 w powiecie

 

 

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa