Zostań technikiem urządzeń i systemów energii odnawialnej

Redakcja FO  |   Edukacja,Meteo  |   1 lipca 2020 09:33

Technik urządzeń i systemów energii odnawialnej – tzw. Technik OZE to nowy, prestiżowy kierunek w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach.

Eksperci szacują, że w ciągu najbliższych 10 lat powstanie około 70 000 nowych miejsc pracy związanych z OZE. Do montażu, eksploatacji i serwisowania urządzeń i instalacji OZE, w pierwszej kolejności poszukiwani będą właśnie technicy OZE.

Szkoła w Brzeszczach jak na razie jest  jedyna, która  ma zamiar otworzyć  ten kierunek dla swoich uczniów.  Już dzisiaj technik OZE ma szerokie perspektywy zatrudnienia i zarobków.  Absolwent po technikum, może pracować w firmie wykonującej instalacje grzewcze, w firmie produkującej, sprzedającej, obsługującej i serwisującej instalacje.

 

 

W zależności od regionu kraju technik OZE, który rozpoczyna pracę zawodową, może liczyć na bardzo dobre zarobki finansowe. Największe dochody uzyskują fachowcy prowadzący własną działalność gospodarczą lub posiadający certyfikat OZE  dla pięciu źródeł energii uprawniające do montażu urządzeń OZE.

Od nowego roku, szkoła ma zamiar podjąć merytoryczną współprace  z jednym z czołowych producentów urządzeń OZE na rynku europejskim. 

W sprawie naboru  należy kontaktować się  z sekretariatem szkoły w Brzeszczach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa