Z książką na start, czyli wyprawka dla młodych czytelników

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   5 września 2019 11:17

Dzieci w wieku 3-6 lat, które przyjdą do biblioteki w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej, otrzymają wyprawkę czytelniczą na dobry, czytelniczy start.

Publiczna Biblioteka GCK w Polance Wielkiej bierze udział w akcji “Z książką na start” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to ogólnopolski projekt Instytutu Książki.

„Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdą do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzymają w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start” – informują organizatorzy akcji.

Wyprawka zawiera książkę spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

„Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice, przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki” – dodają organizatorzy akcji.

Liczba Wyprawek Czytelniczych jest ograniczona i będą one wydawane do wyczerpania otrzymanych kompletów, według kolejności zgłoszeń.

 

Przeczytaj również:

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa