Wyjątkowa lekcja z Janem Babiarzem – FOTO 

0 Jakub Konior  |   Edukacja  |   8 listopada 2018

Bezcennym doświadczeniem z uczniami „Chemika” podzielił się Jan Babiarz, wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych w Oświęcimiu.

Przewodnim tematem wydarzenia były zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. W spotkaniu z młodzieżą, które prowadził dyrektor szkoły, Jacek Stoch wzięli udział wyjątkowi goście; Jan Babiarz, wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych Oświęcim oraz Wanda Piątek, była wicedyrektor szkoły.
Jak zgodnie przyznają uczestnicy spotkania była to bardzo ciekawa lekcja historii, która dostarczyła uczniom wiedzy na temat rozwoju branży chemicznej na terenie Oświęcimia. Jan Babiarz, jako wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych podzielił się swoją wiedzą dotyczącą wpływu substancji produkowanych oraz stosowanych technologii w Oświęcimiu na stan środowiska.
Dzięki uczestnictwu w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się  także z jakimi problemami firma musiała się zmierzyć, by spełnić wysokie wymagania dotyczące przestrzegania przepisów ekologicznych.
„Ogrom pytań kierowanych do zaproszonych gości świadczył o dużym zaangażowaniu wdzięcznej za spotkanie młodzieży z oddziałów o profilu technik technologii chemicznej i biologiczno-chemicznej” – cieszy się, Jacek Stoch, dyrektor powiatowej Dwójki im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa