Wirtualny festiwal umiejętności zawodowych – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   10 listopada 2020 15:06

Kształcenie zawodowe w czasach pandemii wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas. Przekonują się o tym między innymi uczniowie oświęcimskiego Ekonomika.

Wirtualne spotkania nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i uczniów przybrały formę interaktywnego warsztatu.

„Naszym celem jest doskonalenie kompetencji uczniów, dlatego umożliwiliśmy im udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych” – tłumaczy Monika Wróbel z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu.

Nauczyciele i uczniowie Ekonomika na platformie edukacyjnej połączyli się z uczniami z całej Polski. 

 

 

W programie festiwalu odbywały się między innymi warsztaty:
– jak zaplanować swoją karierę zawodową
– w jaki sposób potencjał i talent ma wpływ na rozwój kariery
– jak wyznaczać i konsekwentnie realizować cele
– w jaki sposób rozwijać swoją wiedzę, talenty i umiejętności zawodowe. 

Można było zrobić test na osobowość oraz zobaczyć na przykładzie sylwetek słynnych postaci ze świata filmu i sportu, że marzenia się spełniają, ale wymaga to jednak dużej pracy.

 

 

„Mamy nadzieję, że udało nam się choć trochę zmotywować naszych uczniów do pracy nad realizacją własnych celów. Cudownie, gdy marzenia się spełniają, należy jednak pamiętać, że nie dzieje się to samo z siebie” – podsumowała Monika Wróbel, nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych w Ekonomiku, koordynator Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .