Wioska Dziecięca w Rajsku ma ćwierć wieku – FOTO

0 Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty  |   12 sierpnia 2019 15:54

Wioska Dziecięca w Rajsku ma ćwierć wieku. Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa, które celebrował biskup senior Tadeusz Rakoczy.

Występy jej mieszkańców przeplatały się z przemówieniami, podziękowaniami i gratulacjami dla gospodarzy. Z kolei goście zostali obdarowani goździkami i serduszkami, które symbolizowały wdzięczność dla przyjaciół osady.

„Obchodzimy 25-lecie Wioski Dziecięcej im. Janusza Korczaka. Mam nadzieję, że znajdziecie naśladowców i inne wioski, które dopiero powstaną, będą nosić imię Marty i Janusza Marszałków. My jako samorząd robimy wszystko, żeby nie zmarnować żadnego talentu w szkołach prowadzonych przez gminę. Natomiast wy robicie wszystko, żeby dać im szansę. Za to wszystko wam bardzo dziękuję i wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces” – powiedział podczas uroczystości Mirosław Smolarek, wójt gminy Oświęcim.

Urodziny Wioski uświetniły występy chóru męskiego Auxilium, który tworzą wychowankowie salezjańscy, pochodzącego z Niemiec i pracującego w Ameryce muzyka Wolfganga Hildebrandta, a także Orkiestry z Auerbach. Na najmłodszych czekały piknikowe atrakcje: malowanie twarzy, dmuchańce, trampoliny i konne przejażdżki.

„Szczególnie wzruszającym akcentem – a jak twierdzą jego bohaterowie: nieplanowanym i spontanicznym były podziękowania dla gospodarzy wioski od wychowanków; dorosłych i samodzielnych ludzi, spośród których wielu ma już swoje rodziny” – relacjonuje Lech Chodacki z miesięcznika „Oświęcimska gmina”.

W ich imieniu Marcin Białostocki powiedział, że państwo Marszałkowie są przez zebranych gości postrzegani jako pani prezes i założyciel Fundacji. Ale dla wychowanków to zawsze będą ciocia Marta i wujek Janusz.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa