Wielkanocne niespodzianki dla trzeźwych kierowców – FILM

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   27 marca 2024 19:17

Dzisiaj, 27 marca uczniowie dołączyli do policjanta z wydziału drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W  role policjantów wcielili się uczniowie drugiej klasy o specjalizacji technik logistyk z Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Lekcja stała się dla nich nie tylko praktycznym sprawdzeniem wiedzy nabytej na zajęciach dotyczących służby prewencji, ale także okazją do uczestnictwa w nietypowej akcji skierowanej do kierowców.

Podczas kontroli drogowej, młodzi adepci policyjnych umiejętności nie tylko obserwowali, jak profesjonalista przeprowadza rutynowe czynności, ale także sami angażowali się w działania.

 

„Udział w akcji kontroli drogowej to dla nas ważna lekcja. Zobaczyliśmy, jak wygląda praca policjanta od środka i jak ważna jest trzeźwość na drodze” – powiedzieli Faktom Oświęcim uczniowie „Ozetów”.

Co więcej, kierowcy, którzy przeszli kontrolę trzeźwości z pozytywnym wynikiem, otrzymywali od uczniów świąteczne upominki. To gest mający na celu podziękowanie im za odpowiedzialne zachowanie na drodze, szczególnie w okresie przedświątecznym.

 

Taka inicjatywa nie tylko pozwoliła uczniom zastosować w praktyce teoretyczną wiedzę zdobytą w szkole, ale również miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku policji w społeczności lokalnej oraz promowanie wartości, jakimi są trzeźwość i ostrożność za kierownicą.

„Podczas akcji każdy z kierowców był trzeźwy, dlatego żaden nie odjechał bez świątecznego upominku” – podsumował młodszy aspirant Paweł Mrozik z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, który uczestniczył w kontroli drogowej.

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .