Waga dźwięku i koloru w DK

Jola Wodniak  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   7 sierpnia 2020 12:38

Waga dźwięku i koloru – przedmioty nieWAŻNE całkiem na poważnie to nowy projekt Domu Kultury w Kętach, który ruszy we wrześniu.

Projekt „Waga dźwięku i koloru…” Skierowane jest do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, których głównym zadaniem jest wspomaganie realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie nauczania muzyki i plastyki. 

„Poprzez organizację cyklu koncertów umuzykalniających, warsztatów plastycznych i rękodzielniczych oraz interaktywnych spotkań warsztatowych z profesjonalistami – muzykami, aktorami, artystami, plastykami.

„Pragniemy stworzyć okazję do wyjścia poza mury szkoły czy przedszkola po ciekawe doświadczenia artystyczne, które przekonają naszych młodych odbiorców o wielkiej wartości i atrakcyjności obcowania ze sztuką” – informuje Marta Koczur z Domu Kultury w Kętach.

Odbiorcami działań będą również osoby niepełnosprawne zrzeszone w ośrodkach i stowarzyszeniach działających na terenie gminy Kęty.

Udział we wszystkich wydarzeniach, dzięki otrzymanej dotacji, będzie całkowicie bezpłatny. W budżecie projektu przewidziane zostały również środki na pokrycie kosztów transportu dzieci z placówek działających poza Kętami.

„Wyrażamy nadzieję, że ujęte w projekcie działania, będące przedsięwzięciami wartościowymi merytorycznie i umożliwiającymi odbiorcom kontakt z wysoką kulturą oraz artystami światowej sławy, spotkają się z zainteresowaniem placówek działających w naszej gminie” – tłumaczy Marta Koczur.

Działania objęte projektem to:

– trzy audycje muzyczne w wykonaniu Katarzyny Wojszczyk,

– koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej pt. „Elektronika ukryta w instrumentach – pięciostrunowe, elektryczne skrzypce i gitara basowa we współczesnej muzyce rozrywkowej”,

– koncert umuzykalniający pt. „Jedwabnym Szlakiem do Chin – muzyka z krajów leżących na trasie istniejącego niegdyś słynnego szlaku kupieckich karawan między Europą a Chinami”,

– warsztaty malarstwa emocjonalnego z Adamem Plackowskim zakończone przygotowaniem wystawy „Obrazów malowanych emocjami”,

– warsztaty białego śpiewu z Małgorzatą Gembalą,

– warsztaty „Muzyka w teatrze” oraz „Scenografia w teatrze” z aktorem i reżyserem teatralnym Włodzimierzem Pohlem,

– liczne warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, tj. warsztaty filcowania, mozaiki, animacji poklatkowej, malowania na jedwabiu, haftu wstążeczkowego i wyplatania makramy,

– „Festiwal gry na byle czym” obejmujący warsztaty muzyczne ze znanym multiinstrumentalistą Joszko Brodą, zakończone koncertem finałowym i pokazem instrumentów.

„Wkrótce do szkół oraz ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym na terenie gminy Kęty dotrą materiały informacyjne zawierające szczegółowy harmonogram działań oraz wzór karty zgłoszenia udziału w poszczególnych wydarzeniach” – wyjaśnia instruktorka DK.

Dofinansowanie

Na zadanie Dom Kultury w Kętach otrzymał 30 tysięcy złotych z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Marta Koczur, instruktorka działu programowo-animacyjnego, pod numerem telefonu 33 844 86 77 lub e-mailowo pod adresem marta.koczur@domkultury.kety.pl.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .