Waga dźwięku i koloru w DK

Jola Wodniak  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   7 sierpnia 2020 12:38
Udostępnij

Waga dźwięku i koloru – przedmioty nieWAŻNE całkiem na poważnie to nowy projekt Domu Kultury w Kętach, który ruszy we wrześniu.

Projekt „Waga dźwięku i koloru…” Skierowane jest do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, których głównym zadaniem jest wspomaganie realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie nauczania muzyki i plastyki. 

„Poprzez organizację cyklu koncertów umuzykalniających, warsztatów plastycznych i rękodzielniczych oraz interaktywnych spotkań warsztatowych z profesjonalistami – muzykami, aktorami, artystami, plastykami.

„Pragniemy stworzyć okazję do wyjścia poza mury szkoły czy przedszkola po ciekawe doświadczenia artystyczne, które przekonają naszych młodych odbiorców o wielkiej wartości i atrakcyjności obcowania ze sztuką” – informuje Marta Koczur z Domu Kultury w Kętach.

Odbiorcami działań będą również osoby niepełnosprawne zrzeszone w ośrodkach i stowarzyszeniach działających na terenie gminy Kęty.

Udział we wszystkich wydarzeniach, dzięki otrzymanej dotacji, będzie całkowicie bezpłatny. W budżecie projektu przewidziane zostały również środki na pokrycie kosztów transportu dzieci z placówek działających poza Kętami.

„Wyrażamy nadzieję, że ujęte w projekcie działania, będące przedsięwzięciami wartościowymi merytorycznie i umożliwiającymi odbiorcom kontakt z wysoką kulturą oraz artystami światowej sławy, spotkają się z zainteresowaniem placówek działających w naszej gminie” – tłumaczy Marta Koczur.

Działania objęte projektem to:

– trzy audycje muzyczne w wykonaniu Katarzyny Wojszczyk,

– koncert umuzykalniający w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej pt. „Elektronika ukryta w instrumentach – pięciostrunowe, elektryczne skrzypce i gitara basowa we współczesnej muzyce rozrywkowej”,

– koncert umuzykalniający pt. „Jedwabnym Szlakiem do Chin – muzyka z krajów leżących na trasie istniejącego niegdyś słynnego szlaku kupieckich karawan między Europą a Chinami”,

– warsztaty malarstwa emocjonalnego z Adamem Plackowskim zakończone przygotowaniem wystawy „Obrazów malowanych emocjami”,

– warsztaty białego śpiewu z Małgorzatą Gembalą,

– warsztaty „Muzyka w teatrze” oraz „Scenografia w teatrze” z aktorem i reżyserem teatralnym Włodzimierzem Pohlem,

– liczne warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, tj. warsztaty filcowania, mozaiki, animacji poklatkowej, malowania na jedwabiu, haftu wstążeczkowego i wyplatania makramy,

– „Festiwal gry na byle czym” obejmujący warsztaty muzyczne ze znanym multiinstrumentalistą Joszko Brodą, zakończone koncertem finałowym i pokazem instrumentów.

„Wkrótce do szkół oraz ośrodków zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym na terenie gminy Kęty dotrą materiały informacyjne zawierające szczegółowy harmonogram działań oraz wzór karty zgłoszenia udziału w poszczególnych wydarzeniach” – wyjaśnia instruktorka DK.

Dofinansowanie

Na zadanie Dom Kultury w Kętach otrzymał 30 tysięcy złotych z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Marta Koczur, instruktorka działu programowo-animacyjnego, pod numerem telefonu 33 844 86 77 lub e-mailowo pod adresem marta.koczur@domkultury.kety.pl.

 

Najnowsze realizacje wideo

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .