Uczniowie z Przeciszowa znowu na podium – FOTO

Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty  |   14 grudnia 2019 06:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie po raz kolejny znaleźli się w czołówce małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej rr 1 w Przeciszowie odebrali nagrodę za uzyskanie drugiego miejsca w 10. edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Przez ostatnie trzy lata utrzymywali pierwsze miejsce, teraz – zajęli drugie. To wielki sukces uczniów i opiekunów. Uroczystość odbyła się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Podczas gali finałowej wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:

1 miejsce i nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych zdobyła  Szkoła Podstawowa w Mniszowie (powiat proszowicki)
2 miejsce i nagrodę w kwocie 8 tysięcy złotych dobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie
3 miejsce i nagrodę w kwocie 7 tysięcy złotych zdobyła  Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (powiat nowosądecki)

 

 

Tegoroczna edycja Odblaskowej Szkoły odbyła się już po raz dziesiąty i była skierowana do wszystkich szkół podstawowych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego. Do konkursu zgłosiło się kilkaset szkół podstawowych.

„W ciągu tych 10 edycji do konkursu zgłosiło się około 3300 szkół podstawowych z województwa małopolskiego. W kamizelki i elementy odblaskowe zostało wyposażonych ponad 600 tys. uczniów” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Odbyło się wiele imprez promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto na stronach internetowych szkół, gmin, oraz na gazetkach szkolnych ukazały się publikacje i zdjęcia na temat akcji. Promocja akcji miała również swój oddźwięk w mediach lokalnych, w tym w naszym serwisie Fakty Oświęcim, w mediach ogólnowojewódzkich, w mediach ogólnopolskich.

„W sumie ukazało się ponad 30 tysięcy publikacji promujących korzystanie z elementów odblaskowych. Uczniowie prawie we wszystkich szkołach, które przystąpiły do konkursu uczestniczyli w licznych konkursach wiedzy i plastycznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze” – tłumaczy rzeczniczka.

 

 

Przeciszowska jedynka – historia sukcesów w konkursie „odblaskowa Szkoła”

Już od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie zajmowała miejsca w ścisłej czołówce. W roku 2010 zajęła dziewiąte miejsce, w roku 2011 siódme miejsce, w roku 2014 – szóste miejsce, w roku 2015 drugie miejsce,  w roku 2016,  2017 i 2018 była liderem konkursu. Przez wszystkie lata szkoła utrzymała niezwykle wysoki  poziom działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Realizując działania przy wsparciu policjantów z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy policji,  wykonała wielką pracę w zakresie promocji i kształtowania świadomości oraz postaw bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym” – informuje Małgorzata Jurecka.

Działania kierowane były do uczniów szkoły podstawowej, rodziców, władz samorządowych oraz mieszkańców Przeciszowa, bezpośrednio jak również za pośrednictwem Faktów Oświęcim.  Szkolną koordynacją działań w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” od sześciu lat zajmuje się Małgorzata Matyja.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie ma długą tradycję w propagowaniu tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż od ponad 28 lat,  jej uczniowie uczestniczą  w ogólnopolskich turniejach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odnosząc liczne sukcesy.

„Wielokrotnie wygrywali eliminacje  powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie, zdobywając tytuły Mistrza Polski zarówno w kategorii drużynowej jak i indywidualnej” – dodaje Jurecka.

 

Zobacz również:

Policyjna Odyseja z eFO dla zdrowia i bezpieczeństwa – FLM, FOTO

Pokazali seniorom, jak ważne są odblaski – FILM, FOTO

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa