Uczcili 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   21 stycznia 2020 08:53

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczcili 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Wkrótce 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Uczniowie oświęcimskiego Ekonomika postanowili uczcić wydarzenie akademią.

„Mieszkając, ucząc się, pracując w mieście, w którym doszło do niespotykanego w dziejach świata okrucieństwa, cierpień i śmierci niewinnych ludzi różnych narodowości, nie mogliśmy nie upamiętnić tego wydarzenia” – mówi Lucyna Benio z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.

 

Akademia miała szczególny charakter

Andrzej Kacorzyk, wicedyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau podzielił się z zebranymi refleksją na temat historii obozu. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali gościa.

„Historia ostatnich dziesięcioleci, ale i wydarzenia współczesne, których jesteśmy świadkami, są tego najlepszym przykładem. Człowiek został stworzony do życia, ma niezbywalne prawo do szczęścia, pokoju i tolerancji” – tłumaczy Lucyna Benio.

 

 

Dla wszystkich starczy miejsca, by „żyć zawsze pięknie, z podniesioną głową, w słońcu wolności”. 

„Historia Auschwitz-Birkenau staje się dla nas przestrogą przed tym, co może się stać, gdy człowiek człowiekowi przestanie być bratem i stanie się wilkiem” – dodaje Lucyna Benio.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .