Tu na razie jest ściernisko – FILM, FOTO

Jan Maciej Tetich  |   Edukacja,Fakty  |   23 sierpnia 2018 11:06

Oświęcim, okolice ulicy Bema. Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… nowe boisko do piłki nożnej i obiekt lekkoatletyczny. Chce tego starosta Zbigniew Starzec.

„Nauczyciele od wielu lat narzekają, że nie mają możliwości, by realizować zajęcia z lekkoatletyki, bowiem na terenie powiatu i miasta nie ma takiego miejsca. Zamierzamy wybudować bieżnię okrężną sześciotorową o długości czterystu metrów oraz bieżnię prostą ośmiotorową. Obiekt będzie ponadto wyposażony w skocznię do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, a także rzutnię do pchnięcia kulą” – mówi Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski – „Po realizacji projektu będziemy się ubiegać o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki”.

W ramach zadania ma powstać boisko do piłki nożnej wraz z piłkochwytami oraz zakupione zostanie niezbędne wyposażenie lekkoatletyczne. Całość obiektu będzie ogrodzona i oświetlona. Nie zabraknie również zadaszonych trybun (około trzysta miejsc siedzących).

„Tak duży powiat musi mieć obiekt lekkoatletyczny pełnowymiarowy, żeby móc uzupełnić swoją ofertę sportową również o dyscypliny lekkoatletyczne – dodaje Jarosław Jurzak, wicestarosta oświęcimski. Zaznacza również, że lokalizacja stadionu przy szkole mistrzostwa sportowego, gdzie znajduje się internat, pozwala na znacznie szersze spectrum wykorzystania tego obiektu.

 

Przy „Chemiku”, w miejscu, w którym ma powstać stadion lekkoatletyczny wizję lokalną przeprowadzili Zbigniew Starzec, Jarosław Jurzak oraz Jacek Pyrek. Fot. Powiat oświęcimski

Przy tak korzystnym umiejscowieniu stadionu możliwe jest organizowanie obozów czy wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej. Z założenia będzie to obiekt wielofunkcyjny, ponieważ oprócz tego, że będą z niego korzystały dzieci i młodzież, będzie też służył mieszkańcom całego powiatu na potrzeby rekreacji ruchowej” – dodaje Jurzak.

Obiekt ma powstać przy Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Zarząd Powiatu na ten cel zabezpieczył 140 tysięcy złotych.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa