Szukasz pomysłu na rozwój projektu naukowego? Sprawdź E(x)plory

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   17 września 2020 10:43

Wystartował Program Grantowy dla Młodych Naukowców, Program Mentorski E(x)plory oraz rekrutacja do dziesiątej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory.

Młodzież w wieku 13-20 lat otrzyma szansę na wsparcie mentorskie, dofinansowanie projektów badawczych, stypendia naukowe i wyjazdy na konkursy międzynarodowe. 

Początek kariery naukowej nie dla wszystkich jest łatwy. Młodzież zmaga się często z brakiem odpowiedniego wsparcia. Nie posiada odpowiednich środków finansowych na rozwój swoich badań.

W tym roku, program E(x)plory oferuje możliwość dopracowania projektów naukowych, jeszcze przed etapem zgłoszenia ich do Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy mogą skorzystać z pomocy doświadczonych mentorów i pozyskać minigrant na rozwój swoich badań. 

Młodzi naukowcy z pomysłami

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza.

Udział w konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki, jak również otrzymania wsparcia ze strony ekspertów oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej.

Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenie projektu polegające na wysłaniu formularza, udział w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Naukowych E(x)plory oraz finał podczas największego święta nauki i innowacji – Gdynia E(x)plory Week. Młodzi naukowcy mogą zdobyć stypendia naukowe na rozwój swoich projektów ufundowane przez Mecenasa Programu E(x)plory Grupę LOTOS i innych partnerów oraz wziąć udział w konkursach międzynarodowych.

Wsparcie mentorskie

Tegoroczna edycja Programu Mentorskiego E(x)plory skierowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwijać własne projekty badawcze. W ramach programu młodzi naukowcy mogą liczyć na indywidualne konsultacje z mentorem, udział w trzech webinariach tematycznych oraz w spotkaniu podsumowującym program. By zgłosić chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do 14 września.

Nad młodzieżą, biorącą udział w programie, będą czuwać laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory z poprzednich lat: Anna Skierska, Piotr Lazarek, Szymon Kanikowski, Szymon Gaca, Igor Kaczmarczyk, Michał Ratajczak.

Program Grantowy dla Młodych Naukowców 

To nowy program w ramach programu E(x)plory, dzięki któremu młode osoby pracujące nad projektami naukowymi będą mogły pozyskać minigranty na rozwój projektów badawczych. Maksymalna kwota grantu, o którą można się ubiegać w ramach programu wynosi 700 zł. By zgłosić 

chęć udziału w programie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go w terminie 1-14 października.

Projekty oceni konsorcjum w składzie:

Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Agnieszka Pałys – dyrektor ds. prawnych i organizacyjnych Wrocławskiego Parku Technologicznego
Joanna Gogolińska – dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

Wszystkie programy skierowane są do osób w wieku 13-20 lat

Formularze zgłoszeniowe, regulaminy i szczegóły o programach dostępne są na stronie explory.pl 

Fundacja Zaawansowanych Technologii realizuje Program E(x)plory od 2012 roku. W tym czasie udało się jej stworzyć społeczność ponad 1400 młodych naukowców, którzy zgłosili do Konkursu prawie 1300 projektów naukowych.

W ciągu dziewięciu edycji odbyło się 41 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 35 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów. 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa