Szkoła Lingua uczy angielskiego od 17 lat, z pasją

Materiał sponsorowany  |   Edukacja,Fakty  |   29 sierpnia 2019 10:00

Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua w Oświęcimiu właśnie rozpoczyna 18. rok działalności. Uczy języka inaczej, niż wszyscy.

Lucyna Momot, właścicielka szkoły, wspomina że w liceum ogólnokształcącym trafiła na świetną nauczycielkę języka angielskiego i dlatego studiowała ten język. Natomiast na pomysł stworzenia szkoły wpadła wtedy, kiedy angielski wcale nie był jeszcze w naszym kraju tak popularny, jak teraz.

1 września 2002 roku oświęcimianka, która ukończyła filologię angielską, a dodatkowo „szlifowała” język podczas częstych pobytów w USA, otworzyła szkołę i zaczęła uczyć języka angielskiego. Na początku sama, ale już po zaledwie kilku miesiącach zatrudniła sześciu lektorów. Konieczne okazało się też zwiększenie liczby sal lekcyjnych.

17 lat minęło

Z oferty Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua w Oświęcimiu od samego początku chętnie korzystają dorośli, młodzież i dzieci.

„Z pierwszych lat funkcjonowania szkoły pamiętam świetną atmosferę, doskonałych lektorów i wspaniałych uczestników zajęć. Opieka wydawnictwa Oxford University Press była na wagę złota. Szczególnie w osobie Dominiki Walkowicz, z którą mam kontakt do dzisiaj, a minęło już 17 lat” – wspomina Lucyna Momot, właścicielka centrum Lingua.

Dzisiaj język angielski jest niemal powszechny. Dzieci i młodzież uczą się go w szkołach, a rynek jest nasycony różnego rodzaju usługami językowymi, w tym aplikacjami do nauki.

Tymczasem kursy językowe w Lingua wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Nic dziwnego, szkoła nie spoczęła na laurach i cały czas się rozwija. W 2007 roku po dwuletnich przygotowaniach otrzymała Akredytację Kuratora Oświaty. Przed pięcioma laty podjęła współpracę z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Chicago, realizując badania nad podejmowaniem decyzji przez osoby dwujęzyczne.

Lingua doceniona

Praca Lucyny Momot i jej współpracowników nie przechodzi bez echa. Właścicielka Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua w Oświęcimiu w 2014 roku otrzymała tytuł Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet Polskiej Sieci Ambasadorów. Rok później Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej doceniło ją za wkład w tworzenie nowych miejsc pracy. W 2017 oku szkoła otrzymała znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych, a także stała się międzynarodowym Centrum Egzaminacyjnym Pearson.

„Otrzymanie powyższych certyfikatów i akredytacji było niejakim podsumowaniem wieloletniej działalności szkoły i otworzyło nam drogę do realizowania dużych projektów na skalę województwa małopolskiego. Prowadzimy je od roku w ramach funduszy z Unii Europejskiej” – zapewnia właścicielka szkoły.

Japoński wachlarz

Oferta Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua jest szeroka, niczym japoński wachlarz. Firma kieruje ją do wszystkich, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego i biegle posługiwać się nim na co dzień. Prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne. Przygotowuje też młodzież do egzaminu ósmoklasisty i matury.

Lingua ma też ofertę dla klientów biznesowych. Od zajęć grupowych i indywidualnych, poprzez kursy dla specjalistów z różnych dziedzin, tłumaczenia, audyty językowe po organizację kilkuletniego projektu doskonalenia kompetencji językowych dla kilkuset osób.

„Zapraszam do nauki języka angielskiego w naszej szkole. Każdy znajdzie tu dla siebie zajęcia na miarę swoich potrzeb. Prowadzimy także kursy dofinansowywane, a szczegóły na ich temat, jak i całą ofertę centrum Lingua, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zapraszam serdecznie i  życzę miłej nauki” – zachęca Lucyna Momot.

Wiecej o Lingua:

www: e-lingua.com.pl

fb: @CentrumNauczaniaJezykaAngielskiegoLingua

ig: @cnja.lingua

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa