Święto Dziękczynienia w Ekonomiku – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Edukacja  |   4 grudnia 2018

Każdego roku uczniowie Ekonomika, dzięki swoim nauczycielkom języka angielskiego, poznają zwyczaje związane ze amerykańskim Świętem Dziękczynienia.

Thanksgiving, to najważniejsze święto dla Amerykanów, w czasie którego celebrują swoją wdzięczność za wszelkie łaski i umacniają więzi rodzinne.

„Po lekcjach poświęconych tej tradycji uczniowie klas I, II i III w ramach konkursu przygotowali kolorowe plakaty oraz prezentacje multimedialne, natomiast uczniowie klas IV mieli za zadanie przygotować i poprowadzić ciekawą lekcję na temat Święta Dziękczynienia”- relacjonuje Małgorzata Szaniawska-Sapela, nauczycielka języka angielskiego w Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.

Elżbieta Płotkowiak, ucząca gastronomicznych przedmiotów zawodowych, przygotowała wraz z uczennicami z klasy III TEG główne danie Święta Dziękczynienia. Pieczonego indyka z warzywami przygotowywały również Sara i Berrin, które goszczą w powiatowej Czwórce w ramach wymiany Erasmus+.

„Zwycięzcy konkursu na plakat, prezentację multimedialną oraz lekcję tematyczną, jak ten indyk „szczęściarz” uratowany przez prezydenta w USA w dniu Święta Dziękczynienia, zostaną „uratowani” od pytania w wybranym przez siebie dniu” – dodaje Małgorzata Szaniawska-Sapela.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa