Świetnie jeżdżą na nartach i snowboardzie – FOTO

Materiał zlecony  |   Edukacja,Fakty,Fakty mocno sportowe  |   10 lutego 2019 08:00

Świetne wyniki osiągneli uczniowie szkoły podstawowej numer 2 w Oświęcimiu w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim

Na wymagającej, ale też bardzo dobrze przygotowanej trasie slalomu rywalizowało blisko sto osób. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów oświęcimskiej Dwójki, którzy zdobyli wiele medali.

Dziewczęta zdominowały rywalizację w starszej grupie wiekowej (14-16 lat) . Wystartowało ich sześć i w gronie dwunastu zawodniczek zajęły sześć pierwszych miejsc. Zwyciężyła  Ala Spiechowicz, wyprzedzając Maję Pióro o 0,17 sekund i Kasię Piskorz o zaledwie 0,25 s.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany

Kolejne miejsca zajęły Magdaleny – Kajor i Gębołyś oraz Bianka Strumińska. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej kolejny raz nie miał sobie równych Stanisław Dąbrowski, a na trzecim miejscu uplasował się Pascal Pióro. Miejsce piąte zajął Szymon Brzozowski, szóste Maciej Naras, dziewiąte Igor Cebulski, a dwunaste Jakub Chwałek. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazali się zdecydowanie najlepsi.

W grupie wiekowej do lat 11 szkoła ma coraz liczniejszą reprezentację. Świetnie wypadła Helenka Dąbrowska, która zajęła trzecie miejsce, a do drugiego zabrakło jej zaledwie 0,01s. Czwarte miejsce zajęła Julia Matula, siódme Zuzanna Stachura, a jedenaste Nikola Wasztyl.  Jedyny chłopak z naszej szkoły w tej grupie wiekowej Wojtek Gębołyś był szósty.