Sprawdzali strażackie powołania – FOTO

0 Redakcja FO  |   Edukacja  |   4 września 2019 08:00

Podczas Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 55 druhen i druhów bawiło się, uczyło i szkoliło sprawdzając, ile w nich strażackiego powołania, a ile słomianego zapału.

Zajęcia i warsztaty młodzi ochotnicy przeplatali paintballem i biegami na orientację. Jeszcze w przedostatnim dniu obozu tylko jeden z nich chciał pakować plecak i jechać do domu, ale tylko dlatego, że skończyły mu się czyste ubrania.

„Na młodych strażaków na parkingu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu wraz z rodzicami czekało młodsze rodzeństwo. Być może jest to strażacki narybek następnych obozów, jeśli tylko będą one w kolejnych latach organizowane” – informuje Lech Chodacki z miesięcznika Oświęcimska Gmina.

Druhny i druhowie wrócili do domów z gadżetami w pamiątkowych torbach i dyplomami, które są zarazem zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia. Trzeci obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Porąbce zorganizował Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP we współpracy z OSP Włosienica.

 

Zobacz również:

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa