Śląsk koduje Małopolskę – zgłoś dziecko do projektu

0 Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   14 września 2018 11:20

Regionalny Festiwal Kodowania pod hasłem „Śląsk koduje Małopolskę” już niedługo w Galerii Książki w Oświęcimiu. Ruszyły właśnie zapisy.

Galeria Książki w Oświęcimiu, jako jedna z pięciu w Polsce, otrzymała grant w wysokości 10000 złotych na Regionalny Festiwal Kodowania. Impreza ma charakter regionalny, a jej celem jest między innymi sieciowanie miłośników kodowania. Do współpracy zaproszone zostały Lokalne Kluby Kodowania z Żor i Bojszów, reprezentujących województwo śląskie – Bojszowy kodujo, Żory programujo.

Wydarzenie główne odbędzie się w dwóch odsłonach

8 października organizatorzy zapraszają zainteresowanych tematyką programowania, kodowania oraz robotyki. Wydarzenie rozpocznie Prezydent Miasta Oświęcim i dyrektorzy Bibliotek z Bojszów, Żor i Oświęcimia. Uczestnicy festiwalu wezmą udział w warsztatach druku 3D, warsztatach robotyki w RoboZone z m-Botem, Lego Mindstorms, Ozobotami, spędzą czas na Magicznym dywanie, odwiedzą Salon VR, zagrają w ScottieGo, a w CyberZonie obejrzą CACY pokaz, czyli Create A Cyborg. Miłośnicy LEGO też znajdą coś dla siebie w strefie ZaLEGOwanych.

W RoboCafe uczestnicy posilą ciało a swoją ofertę przedstawią m.in.: Funtronic, Fabryka Kreatywności, Centrum Kreatywne Future, Hash. Sklep komputerowy. Swoje strefy przygotują LKK z Żor i Bojszów. W OfflineZone zaprezentowana zostanie mata do kodowania i photony.

Udział w warsztatach podzielony jest na dwie tury: w godzinach 9-13 – grupy zorganizowane, w godz. 15-19 warsztaty na zapisy dla osób indywidualnych.

Nocne szaleństwo programistów i koderów

Z kolei w piątek 12 października Galeria Książki zaprasza na nocne szaleństwo programistów i koderów. Robonockę rozpoczną warsztaty taneczne – robotów.

Więcej:

Nocne szaleństwo programistów i koderów

Dwa dni festiwalu to nie wszystko

W ramach wydarzeń towarzyszących Biblioteka podejmie działania w Żorach, Bojszowach i Oświęcimiu. Od 24 września do 21 października uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach kodowania (Scratch junior), warsztatach z m-Botami i wykorzystania narzędzi i aplikacji z zakresu edukacji medialnej. Poznają m.in.: Kodable, Code.org, ABCYA Animate, Dvolver i StoryBird.

Promowanie nauki kodowania

Wszystkie działania mają na celu promowanie nauki kodowania. Poza tym zorganizowane zostaną działania w Lokalnych Klubach Kodowania. Koordynatorzy LKK przeprowadzą warsztaty w instytucjach współorganizatorów. Korzystając z zestawów Makey Makey dzieci poznają tajniki pracy chirurga, tworząc upgrade znanej gry Operacja. Wezmą udział w warsztatach kodowania z wykorzystaniem długopisów 3D, kodowaniem offline i pokazem dronów.

Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu “Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój”. Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Zapisy

Zapisu do projektu można dokonać maksymalnie do 28 września z dziale multimedia w Galerii Książki w Oświęcimiu lub pod numerem telefonu 33 847 98 05.

Przeczytaj również:

Śląsk koduje Małopolskę – zgłoś się do projektu

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa