Siódemka wysłała pączki do Afryki, siódmy raz – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   22 lutego 2020 12:27

Społeczność szkoły podstawowej nr 7 w Oświęcimiu siódmy raz włączyła się w akcję Wyślij pączka do Afryki. Jej inicjatorem jest kapucyn, ojciec Benedykt Pączka.

Nazwa akcji pochodzi od nazwiska misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na pączka”. Zakonnik od września 2013 roku pracuje w miejscowości Ngaoundaye w RŚA, gdzie jako misjonarz głosi ewangelię, ale często jego obecność wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską.

Kapucyni dokarmiają i kształcą osierocone dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę Afryki.

 

 

Akcję Wyślij pączka do Afryki zapoczątkowali gimnazjaliści w 2014 roku

Polega ona na sprzedaży pączków, z których uzyskany dochód przekazany jest fundacji Kapucyni i misje. Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie zamieniają darowiznę na pomoc potrzebującym. Do szkoły po pączki mógł przyjść każdy, chętnych nie brakowało.

 

 

Akcja w miejskiej Siódemce po raz siódmy

„We wtorek, środę i czwartek w sumie zebraliśmy ponad 1800 złotych jest to nasz szkolny rekord” – mówi Fakt Oświęcim Monika Rabe, pedagog w szkole podstawowej nr 7 w Oświęcimiu.

 

 

Rachunek jest prosty

pączki = posiłki dla osieroconych dzieci
pączki = opieka medyczna i leki dla dzieci
pączki = nowy oddział budynek szpitala dla chorych dzieci
pączki = nowe domy dla ubogich
pączki = czysta, zdrowa woda z 2 nowych studni
pączki = edukacja dla dzieci z buszu
pączki = nowa budynek szkoły w buszu
pączki = remont 14 kaplic w wioskach
pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych

 

„Szczególnie w realizacji przedsięwzięcia pomogły nam cukiernia AWA, która w tym roku przekazała 200 pączków, cukiernia MAJA – 100 pączków, a także hurtownia DARYmex z Brzeszcz, która przekazała nam pieniądze na ten cel” – tłumaczy Monika Rabe.

 

 

„Nie sposób było to osiągnąć bez ciężkiej pracy wolontariuszy, hojnych uczniów i ich rodziców oraz naszych darczyńców. Każdego roku wspierają organizowaną przez nas akcję Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 17” – dodaje szkolna pedagog.

 

W powiecie oświęcimskim do akcji włączyła się także szkoła podstawowa nr 5 w Oświęcimiu.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa