Seria „Odkryć fizykę”, czyli fizyka w szkole średniej bez tajemnic

Materiał sponsorowany  |   Edukacja,Fakty  |   13 lipca 2021 07:03

Fizyka w szkole średniej to nie tylko eksperymenty, ale również nierzadko skomplikowane wzory i obliczenia. Seria podręczników „Odkryć fizykę” od Nowej Ery pomoże uczniom szkół ponadpodstawowych usystematyzować zdobytą wiedzę i pewnym krokiem wprowadzi ich w nowe zagadnienia. Dlaczego warto zaufać właśnie temu cyklowi podręczników szkolnych?

Fizyka w ciekawym wydaniu

Fizyka w szkole średniej to już nieco wyższy stopień wtajemniczenia. Szczególnie jeśli uczeń decyduje się na liceum ogólnokształcące o profilu matematyczno-fizycznym lub wie, że w przyszłości chciałby zdawać maturę właśnie z tego przedmiotu. Pomocna na tej ścieżce edukacji okaże się seria podręczników „Odkryć fizykę” od Nowej Ery.

Systematyczna nauka i regularna powtórka przyswojonej wiedzy to klucz do efektywnej nauki. Jednak, aby tak się stało, uczeń powinien mieć dostęp do podręczników szkolnych, które w odpowiedni sposób przeprowadzą go przez cały proces zdobywania nowej wiedzy.

Książki od Nowej Ery spełniają wszystkie wymagania MEN oraz przystosowane są do nauki fizyki zarówno na podstawowym, jak i rozszerzonym poziomie. Niezależnie więc od tego, na jakim etapie nauki znajduje się uczeń, wśród proponowanych przez wydawcę książek, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

„Odkryć fizykę” – dlaczego warto postawić na serię?

Twórcy podręczników z serii „Odkryć fizykę” dobrze wiedzieli co zrobić, by zainteresować ucznia wiedzą. Dziś ściana tekstu nie jest już rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku tak ścisłego przedmiotu, jak fizyka. Dlatego też autorzy zrobili wszystko, by nauka fizyki z ich książkami przebiegała przyjemnie, udowadniając tym samym, że nawet o sile wyporu czy sile dośrodkowej można mówić ciekawie.

Książki z serii pomogą uczniom:
 • w szybkim i sprawny powtórzeniu materiału z ostatnich klas szkoły podstawowej,
 • zainteresować się głębiej tematem, dzięki ciekawostkom, ilustracjom 3D i multimedialnym dodatkom,
 • zrozumieć procesy i zjawiska fizyczne, omówione w formie atrakcyjnych infografik,
 • utrwalić zdobytą wiedzę dzięki zadaniom powtórzeniowym.

Połączenie tych cech sprawia, że seria jest przyjazna uczniom i pozwala zrozumieć zagadnienia, które na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane.

Nie tylko podręczniki

Jednak nie samymi podręcznikami stoi nauka – aby proces przyswajania wiedzy był skuteczny, dobrym rozwiązaniem są także inne pomoce dydaktyczne. Do serii „Odkryć fizykę” dołączone zostały więc również karty pracy, które:

 • zawierają przykłady rozwiązanych zadań i pokazują krok po kroku, jak poradzić sobie z analogicznym wyzwaniem,
 • zawierają dodatki matematyczne, wskazówki oraz dodatki do pytań,
 • zawierają przykładowe zadania do rozwiązania, utrwalające zdobytą wiedzę.
Ponadto w serii znajdują się również:
 • karty powtórzeniowe, które wspomogą uczniów podczas przygotowania do sprawdzianów,
 • karty wzorów, z najważniejszymi fizycznymi zależnościami,
 • płyty CD-ROM dołączone do podręczników, z angażującymi, multimedialnymi treściami,
 • dziennik laboratoryjny, który opisuje proste eksperymenty z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Nauka fizyki nigdy nie była prostsza

Podręcznik szkolne „Odkryć fizykę” Nowej Ery zostały skonstruowane przede wszystkim z myślą o uczniach i ich komforcie podczas nauki. Dlatego też skondensowana w nich wiedza podana jest w sposób przystępny dla każdego ucznia.
Kluczowe wzory i zależności zostały podane w postaci interesujących infografik, a ważne informacje wyróżniono. Dzięki temu nauka fizyki jest znacznie przyjemniejsza, a uczeń zyskuje pewność, że nie pominie istotnych zagadnień.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .