Ruszyły zapisy do Pracowni Młodego Konstruktora

0 Materiał zlecony  |   Edukacja  |   8 października 2019 10:03

Fundacja Miasto Pracownia uruchomiła zapisy na zajęcia w ramach Pracowni Młodego Konstruktora dla dzieci w wieku 8 do 11 lat.

„Wraca do nas Mariola Fik z Pracownią Młodego Konstruktora. Nowe tematy, nowe konstrukcje, ale to samo twórcze i edukacyjne podejście do tematu” – informują Dorota Zwolak i Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia.

Zajęcia są dostosowane dla dzieci w wieku 8 do 11 lat

„Zapraszamy do wspólnego konstruowania robota, spodka kosmicznego, podnośnika hydraulicznego i wielu innych fascynujących rzeczy” – dodają oświęcimskie flamingi.

Podczas warsztatów z Mariolą uczestnicy nauczą się podstaw programowania, pracy zespołowej, logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów.

„Będziemy wychodzić poza utarte schematy, stawiać hipotezy i weryfikować je poprzez doświadczenia” – tak o warsztatach mówi Mariola Fik.

Mariola Fik

Z wykształcenia bibliotekarka, w praktyce edukatorka (ma na swoim koncie setki przeprowadzonych szkoleń i warsztatów), trenerka Mistrzów Kodowania, Mobilna Doradczyni Programu Sektor 3.0 PAFW oraz członkini grupy Superbelfrzy MINI. W 2018 roku była jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Koduje z dziećmi i seniorami, prowadzi zajęcia z wykorzystanie metody TiK i Design Thinking. Entuzjastka nowych metod i rozwiązań.

Zapisy i koszt zajęć

Koszt pojedynczych warsztatów to 25 złotych, cena pakietu wszystkich warsztatów to 175 złotych. Zapisu można dokonać poprzez formularz. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się na cały cykl.

Harmonogram zajęć:

– Skąd się biorą roboty? Warsztaty projektowania robota – 22.10, godz. 18
– Mechaniczny zwierzak – silnik, spinacze, papier i gotowe – 5.11, godz. 18
– Kosmiczny spodek – 19.11, godz. 18
– Podnośnik hydrauliczny – 3.12, godz. 18
– Konstruujemy nożyce – 17.12, godz. 18
– Magnetyczna gra – 7.01, godz. 18
– Gra zręcznościowa – o prądzie, przewodach 21.01, godz. 18

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa