Powiatowe szkoły wśród najlepszych w Polsce

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   4 lutego 2021 09:33

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu i Technikum w Powiatowym Zespole nr 10 w Kętach wyróżnione w rankingu szkół.

Głównymi adresatami Rankingu Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu znalazło się wśród 500 najlepszych liceów w Polsce. Placówka została sklasyfikowana na 207. pozycji. Tym samym przysługuje jej tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

„Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Uzyskanie wysokiej pozycji rankingowej potwierdza włożony wysiłek, za który serdecznie gratulujemy uczniom i absolwentom oraz nauczycielom szkoły” – informuje dyrekcja „Konara”.

Za dobre wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych tytułem „Srebrna Szkoła 2021” w Rankingu Głównym Techników 2021 „Perspektyw” zostało wyróżnione Technikum w Powiatowym Zespole nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.

„Nasze technikum jako  jedyne w powiecie oświęcimskim, znalazło się wśród trzystu techników z najlepszymi wynikami egzaminów maturalnych w kraju” – poinformowała Ilona Kula, dyrektorka placówki, dodając że nie zabrakło też kęckiego „Kopernika” w rankingu wojewódzkim wśród najlepszych techników w województwie małopolskim.

W poprzednich latach szkoła w Ketach była wyróżniona jako „Brązowa Szkoła 2019” i „Brązowa Szkoła 2020” za dobre wyniki matury i egzaminów zawodowych.

Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .