Pomagają swoim afrykańskim rówieśnikom – FOTO

0 Redakcja FO  |   Edukacja  |   5 grudnia 2018

Diecezja bielsko-żywiecka otrzymała list z podziękowaniami za pomoc, jaką dzieci z parafii Tatwe z Tanzanii otrzymały od swoich rówieśników z Bulowic.

“Obdarowaliśmy i nakarmiliśmy w sumie ponad dwieście dzieci z naszej parafii. A wszystko to dzięki wielkim sercom dzieci pierwszokomunijnych z Bulowic, za co w imieniu dzieci z Tatwe bardzo dziękuję” – napisał w liście pochodzący z Bulowic ks. Krzysztof Dybał, który od ośmu lat pracuje na misjach w parafii św. Rodziny w Tatwe, w diecezji Musoma w Tanzanii.

Poniżej publikujemy list

“Kilka dni temu, w sobotę 1 grudnia, po raz drugi w parafii Tatwe odbyło się uroczyste rozpoczęcie dwuletniego katechumenatu, czyli przygotowania do sakramentu chrztu i Pierwszej Komunii św. Oczywiście katechumenat rozpoczynamy każdego roku, jednak po raz drugi mogliśmy to uczynić w sposób szczególny, a to za sprawą i dzięki pomocy pierwszokomunijnych dzieci z Bulowic, które część pieniędzy otrzymanych przy tej okazji postanowiły przeznaczyć dla dzieci z naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się oczywiście Mszą św. w kościele parafialnym. Po niej był czas na śniadanie i mały odpoczynek, tym bardziej potrzebny, że dzieci  przyszły na misję pieszo z dwudziestu stacji dojazdowych, z których niektóre oddalone są od niej nawet o 25 kilometrów. Po nabraniu sił przyszedł czas na zabawę. Śpiew, taniec i kilka scenek zaczerpniętych z codziennego życia, które zawsze wzbudzają największą radość i uśmiech na twarzach, przygotowanych zostało przez ministrantów i parafialną grupę powołaniową. Wszyscy jednak czekali z niecierpliwością na główny punkt programu, którym było wręczenie różańców, medalików i książeczek do modlenia. Myślę, że dla zdecydowanej większości dzieci będą to jedyne prezenty, jakie otrzymają z okazji Chrztu i Pierwszej Komunii św., które przyjmą za dwa lata. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze mały posiłek, aby nie zasłabły w drodze do domu. Myślę jednak, że radość z przeżytego dnia stanowiła dla nich główne źródło energii. Miejmy nadzieję, że wystarczy jej na cały czas dwuletniej przygody związanej z poznawaniem Pana Boga i jego sakramentów.

W sobotę, 1 grudnia, obdarowaliśmy i nakarmiliśmy w sumie ponad dwieście dzieci z naszej parafii. A wszystko to dzięki wielkim sercom dzieci pierwszokomunijnych z Bulowic, za co w imieniu dzieci z Tatwe bardzo dziękuję. Dziękuję również dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii w zeszłym roku, a które jako pierwsze postanowiły podzielić się tym, co otrzymały w tym szczególnym dla nich dniu. A na zakończenie, pozdrawiając z gorącej Tanzanii, pragnę życzyć wszystkim owocnego przeżycia okresu Adwentu i błogosławionych Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

Ks. Krzysztof Dybał”

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa