Polsko-francuska wymiana uczniów Dwójki – FILM, FOTO

0 Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty  |   7 czerwca 2019 05:00

Uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Oświęcimiu uczestniczyli w wymianie polsko-francuskiej. Była to jubileuszowa 25. wymiana.

 

Uczniowie zwiedzili Ballan Mire, oraz zamki nad Loarą, gdzie przechadzali się komnatami ponad trzystu renesansowych i klasycystycznych budowli. Zamki nad Loarą to przede wszystkim historie – obyczajowe, miłosne, kryminalne, tragiczne i te z happy endem. Młodzież poznała historię Henryka II i Diany.

W Bourges, zabytkowym mieście w środkowej Francji uczniowie Dwójki mieli okazję zwiedzać Katedrę pod wezwaniem św. Szczepana, która została wzniesiona na przełomie XII i XIII wieku. Jej budowa trwała ponad pięćdziesiąt.

Kolejne miejsce, które odwiedzili wycieczkowicze to renesansowy zamek położony w Langeais, na północnym brzegu Loary. Jego początki sięgają połowy XI wieku. Jej fundatorem był ówczesny hrabia Andegawenii – Fulko III  Czarny (Nerra).

Uczniowie wzięli też udział w licznych wydarzeniach przygotowanych przez swoich francuskich rówieśników, między innymi w dniach otwartych.

 

 

Konkurs fotograficzny

Podczas wymiany uczniowie wykonywali zdjęcia, na które teraz można oddawać głosy. Osoba, która będzie miała najwięcej “lajków” na portalu Facebook otrzyma bilet do kina na dowolny film.

Głosować można na profilu Facebookowym szkoły.

 

Każdy z uczestników przesłał pakiet zdjęć. Głosujemy polubieniami. Zwycięża osoba, której ilość polubień w całym pakiecie będzie największa. Konkurs trwa do 11.06.2019 r. do godziny 19:00.Powodzenia😉

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego Wtorek, 4 czerwca 2019

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa