Pokazali seniorom, jak ważne są odblaski – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   9 października 2019 13:23

Szkoła podstawowa w Babicach przyłączyła się do 10. edycji konkursu dla Odblaskowa Szkoła. Dzieci odwiedziły dzisiaj seniorów.

Konkurs Odblaskowa Szkoła ma zwrócić uwagę pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

„W naszej szkole organizowany jest szereg działań związanych z realizacją konkursu Odblaskowa Szkoła” – informują Fakty Oświęcim Anna Kaszyca, Jolanta Moc, Aleksandra Stachura i Justyna Snadny, koordynatorki projektu w szkole podstawowej w Babicach.

Dzisiaj uczniowie klasy II B wraz ze starszymi kolegami z klas IVA i VIIA gościli w Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu. Przedstawili program artystyczny „Noś odblaski – świeć przykładem”, a także wyposażyli seniorów w elementy odblaskowe. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również ulotkę promującą noszenie odblasków.

„Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego” – dodaje Justyna Snadny, pedagog w szkole podstawowej w Babicach.

Dzieci też zorganizowały quiz, w którym gospodarze odpowiadali na pytania:

– którą stroną jezdni należy chodzić, jeżeli nie ma chodnika?
– czy piesi mogą chodzić po ścieżce rowerowej?
– co sprawia, że po zmroku jesteśmy bardziej widoczni?

Było też więcej pytań, które przygotowali Szymon Polański i Kacper Póda. Na wszystkie seniorzy odpowiedzieli poprawnie, z czego chłopcy byli bardzo zadowoleni.

 

 

 

Zobacz również:

 

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa