Piknik na 60-lecie szkoły – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   25 września 2023 11:24

W Szkole Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu nauczyciele i rodzice uczniów zorganizowali piknik jesienny z okazji 60-lecia powstania szkoły,

Uczestnicy pikniku, zarówno obecni uczniowie, jak i absolwenci, spędzili czas w wyjątkowej atmosferze jedności i wspólnoty. Pomimo kapryśnej pogody, której nie udało się zepchnąć na dalszy plan, atmosfera była gorąca i pełna energii.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku uświetniły przywitania ze strony Joanny Kuźmy – dyrektorki szkoły, Janusza Chwieruta – prezydenta Oświęcimia, oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta i przewodniczącego zarządu rady osiedla Północ – Ireneusza Góralczyka.

Na scenie pojawiły się formacje taneczne, które zachwyciły publiczność kolorystyką strojów, niebanalnymi układami oraz niezwykłą energią. Dla melomanów odbył się rodzinny quiz muzyczny, a miłośnicy sportu mogli przystąpić do pokonywania wymyślnego toru przeszkód.

Szkoła Podstawowa nr 4 to miejsce, gdzie sztuka odgrywa ważną rolę, dlatego też nie mogło zabraknąć aktywności malarskich, których inspiracją była witrażowa twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

Wszyscy obecni mieli okazję podziwiać niezwykłe umiejętności psa pracującego niegdyś w straży granicznej. Natomiast uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje talenty taneczne, akrobatyczne, wokalne oraz umiejętność układania kostki Rubika.

Na pikniku nie zabrakło również elementu edukacyjnego i prezentacji pracy służb mundurowych, gdzie można było przymierzyć kamizelkę kuloodporną i poznać sprzęt używany przez policję.

Nie zapomniano również o gastronomii, która była w zasięgu ręki. Rodzice przygotowali domowe ciasta, gofry, watę cukrową, popcorn oraz tradycyjne kiełbaski i kanapki ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, cieszenia się zabawami i atrakcjami oraz integracji. Jednak to nie koniec jubileuszowych świętowań, a wydarzenia z pewnością pozostawiły niezapomniane wspomnienia.

Zobacz również:

Jubileusz oświęcimskiej Czwórki. Podziel się wspomnieniami

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .