Pielęgniarstwo z tytułem Studia z Przyszłością

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   18 lutego 2021 14:30

Kierunek „Pielęgniarstwo” dostępny w oświęcimskiej uczelni otrzymał certyfikat i znak jakości „Studia z Przyszłością”.

Tytuł „Studia z przyszłością”, przyznawany jest przez recenzentów zasiadających w Komisji Certyfikacyjnej VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego. Otrzymały je najbardziej innowacyjne, nowoczesne i prorynkowe kierunki studiów, które wyróżniają się na rynku edukacyjnym w skali ogólnopolskiej.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy pochwalić się tak zaszczytnym tytułem. Pragniemy również serdecznie pogratulować Pani Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu dr Wiesławie Kołodziej za tak ogromne wyróżnienie dla kierunku Pielęgniarstwo” – informuje Natalia Matyszkowicz z Małopolskiej Uczelni Państwowej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego  w Oświęcimiu w Oświęcimiu.

Zgodnie z regulaminem konkursu, przesłane aplikacje oceniali eksperci – członkowie Komisji reprezentujący środowisko akademickie, gospodarcze oraz Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.  Poddawali oni analizie przesłane kwestionariusze certyfikacyjne i opis efektów uczenia się, a także skupiali się na informacjach pozyskanych m.in. z:

– systemów Ośrodka Przetwarzania Informacji,

– Polskiej Komisji Akredytacyjnej,

– bazy POL-on,

– Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych,

– baz Głównego Urzędu Statystycznego,

– baz zawierających dane z rynku pracy,

– a także z BIP-u i systemów informatycznych uczelni.

Gala Finałowa Konkursu „Studia z Przyszłością” planowana jest na początek kwietnia. W trakcie wydarzenia wręczane będą certyfikaty oraz zostaną ogłoszeni Laureaci Wyróżnień Nadzwyczajnych: „Lider Jakości Kształcenia” oraz „Laur Innowacji”.

„Mamy nadzieję, że w przyszłości kolejne nasze kierunki będą mogły poszczycić się tak ważnym wyróżnieniem” – dodaje Natalia Matyszkowicz.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .