Opowiadali najmłodszym o bezpieczeństwie – FOTO

0 Redakcja FO  |   Edukacja  |   6 czerwca 2019 08:30

Policjanci, którzy zajmują się profilaktyką są częstymi gośćmi w szkołach. Tym razem wybrali się do przedszkola Tęczowego w Oświęcimiu, by opowiedzieć o bezpieczeństwie.

„Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli dzieciom o zadaniach policji, omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, które warto przestrzegać w domu i poza nim” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym. Pokazali jak radzić sobie w kontaktach z osobami obcymi, które mogą zaczepić je na podwórku. Przedstawili również do kogo należy zwrócić się o pomoc w różnych trudnych sytuacjach.

„Podczas spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań małych mieszkańców Oświęcimia, dotyczących służby w policji podkreślając, że służby ratunkowe w każdej sytuacji są gotowe nieść pomoc” – tłumaczy Jurecka.

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zabawę w policjanta. Dzieci mogły wcielić się w rolę stróża prawa, przymierzając elementy prawdziwego umundurowania.

„Celem takich spotkań realizowanych we współpracy z nauczycielami jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu” – dodaje rzeczniczka policji.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa