Nowoczesna pracownia w Ekonomiku – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   17 stycznia 2020 05:58

Uczniowie z Ekonomika poznają swój gastronomiczny fach, mając do dyspozycji sprzęt, którego nie powstydziłaby się wysokiej klasy restauracja.

Pracownia ma wypłytkowaną podłogę i ściany, zyskała też nową wewnętrzną instalację elektryczną, grzejniki i zawory termostatyczne. Pomieszczenie wyposażone jest w wentylację mechaniczną.

Urządzenia zakupione do pracowni to między innymi piec konwekcyjno-parowy, schładzarko-zamrażarka szokowa, salamander elektryczny, pakowarka próżniowa, urządzenie do wolnego gotowania, robot kuchenny wieloczynnościowy, sterylizator UV do jaj, zmywarka do naczyń i wiele innych, spełniają wysokie standardy europejskie. 

 

 

„Nowoczesna pracownia umożliwia przygotowanie uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz do pracy w warunkach, z jakimi mamy do czynienia w zakładach gastronomicznych o wysokiej renomie” – mówi Faktom Oświęcim Małgorzata Cyran, wicedyrektorka Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.

Remont pracowni wyniósł 155 921,19 złotych, a zakup wyposażenia 96 138,03 złotych. Część wydatków pokryła Unia Europejska.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa