Nowe okna w szkole w Witkowicach – FOTO

Redakcja FO  |   Edukacja  |   24 lipca 2020 14:16

Wakacje to okres remontów w placówkach oświatowych. Właśnie zakończyła się wymiana stolarki okiennej na ścianie frontowej w Szkole Podstawowej w Witkowicach.

Inwestycja, której finał planowany był na 7 sierpnia, przebiegła bardzo sprawnie i już po dwóch tygodniach od przekazania placu budowy można było dokonać odbioru prac.

„Mamy teraz ponad mieniąc, by spokojnie zająć się malowaniem, porządkami i przygotowaniem szkoły na nowy rok szkolny, który, mamy nadzieję, rozpocznie się już w normalnym trybie” – wyjaśniła Bożena Kubisiak, dyrektorka szkoły.

 

 

W ramach inwestycji wymienione zostały okna całej elewacji zachodniej w nowej i starej części szkoły. To w sumie 36 okien w dziewięciu salach lekcyjnych, w tym w sali komputerowej, ponadto w pokoju szkolnego pedagoga, a także w korytarzu. Kolor stolarki dostosowany został do już istniejącej w szkole.

„Estetyka to jedno, ale bardzo się cieszymy, że w zimie w klasach będzie ciepło, a dzięki nowym oknom utrzymanie porządku będzie łatwiejsze dla pań sprzątających – dodaje dyrektor szkoły. Zwraca także uwagę, że na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest bezpieczeństwo uczniów. – Wszystkie dolne części okien otwierane są tylko w sposób uchylny – dodała dyrektorka.

Koszt prac to ponad 80 tysięcy złotych sfinansowano z budżetu gminy Kęty.

 

 

Remont obejmował:

– demontaż okien drewnianych i parapetów zewnętrznych stalowych,

– montaż nowych okien PCV, parapetów stalowych zewnętrznych i nakładek renowacyjnych na parapety wewnętrzne,

– uzupełnienie tynków na ościeżach wewnętrznych i zewnętrznych,

– wypełnienie przestrzeni za parapetami i pod dolnymi ościeżnicami,

– wyprofilowanie spadków pod parapety,

– odbudowę ościeży wewnętrznych z wykończeniem narożników.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa