Nocne szaleństwo programistów i koderów

0 Jola Wodniak  |   Edukacja  |   14 września 2018

W piątek 12 października Galeria Książki zaprasza na nocne szaleństwo programistów i koderów. Robonockę rozpoczną warsztaty taneczne – robotów.

Po nich uczestnicy wpadną w wir programowania, kodowania i drukowania w 3D. Warsztaty IT poprowadzi m.in. Fabryka Kreatywności i TechKlub. O północy coś słodkiego, a zatem robotort, który wraz z uczestnikami powitają robione przez dzieci szczoteczkowe roboty.

Dwa dni festiwalu to nie wszystko. W ramach wydarzeń towarzyszących Biblioteka podejmie działania w Żorach, Bojszowach i Oświęcimiu. Od 24 września do 21 października uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach kodowania (Scratch junior), warsztatach z m-Botami i wykorzystania narzędzi i aplikacji z zakresu edukacji medialnej. Poznają m.in.: Kodable, Code.org, ABCYA Animate, Dvolver i StoryBird.

Promowanie nauki kodowania

Wszystkie działania mają na celu promowanie nauki kodowania. Poza tym zorganizowane zostaną działania w Lokalnych Klubach Kodowania. Koordynatorzy LKK przeprowadzą warsztaty w instytucjach współorganizatorów. Korzystając z zestawów Makey Makey dzieci poznają tajniki pracy chirurga, tworząc upgrade znanej gry Operacja. Wezmą udział w warsztatach kodowania z wykorzystaniem długopisów 3D, kodowaniem offline i pokazem dronów.

Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu “Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój”. Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Zapisy

Zapisu do projektu można dokonać maksymalnie do 28 września z dziale multimedia w Galerii Książki w Oświęcimiu lub pod numerem telefonu 33 847 98 05.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa