polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Po nich uczestnicy wpadną w wir programowania, kodowania i drukowania w 3D. Warsztaty IT poprowadzi m.in. Fabryka Kreatywności i TechKlub. O północy coś słodkiego, a zatem robotort, który wraz z uczestnikami powitają robione przez dzieci szczoteczkowe roboty.
Dwa dni festiwalu to nie wszystko. W ramach wydarzeń towarzyszących Biblioteka podejmie działania w Żorach, Bojszowach i Oświęcimiu. Od 24 września do 21 października uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach kodowania (Scratch junior), warsztatach z m-Botami i wykorzystania narzędzi i aplikacji z zakresu edukacji medialnej. Poznają m.in.: Kodable, Code.org, ABCYA Animate, Dvolver i StoryBird.
Wszystkie działania mają na celu promowanie nauki kodowania. Poza tym zorganizowane zostaną działania w Lokalnych Klubach Kodowania. Koordynatorzy LKK przeprowadzą warsztaty w instytucjach współorganizatorów. Korzystając z zestawów Makey Makey dzieci poznają tajniki pracy chirurga, tworząc upgrade znanej gry Operacja. Wezmą udział w warsztatach kodowania z wykorzystaniem długopisów 3D, kodowaniem offline i pokazem dronów.
Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu „Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój”. Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.