Niezwykła lekcja historii w SP nr 2 – FOTO

Materiał partnerski  |   Edukacja,Fakty  |   20 maja 2019 16:00

Uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej nr 2 w Oświęcimiu podczas wycieczki w stolicy Polski przeżyli niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie trzecich klas w imieniu społeczności szkoły podstawowej nr 2 w Oświęcimiu zapalili symboliczny znicz pamięci przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach bohaterów „Kamieni na szaniec”.

“Młodzież potrafi niekiedy bardzo pozytywnie zaskoczyć nas, dorosłych, program zwiedzania Warszawy nie przewidywał wizyty na cmentarzu wojskowym, a jedynie na Starych Powązkach. Jednak uczniowie bardzo chcieli zobaczyć m.in.mogiły Alka, Rudego i Zośki, bohaterów, których znali z lekcji j.polskiego. Chcieli dotknąć bolesnej historii naszego kraju: groby powstańców, kwatery na łączce” – mówi Danuta Nieckarz, nauczycielka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.

Zamieszczone zdjęcia wykonała szkolna młodzież: koszykarze i siatkarki z ostatniej klasy gimnazjum.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa