Nauczyciele powiatowej Dwójki w Programie Erasmus

Materiał sponsorowany  |   Edukacja,Fakty  |   22 maja 2019 11:30

Dziesięciu nauczycieli z popularnego „Chemika” w Oświęcimiu, uczestniczyło w Projekcie Erasmus+, którego głównym celem jest poprawa jakości pracy instytucji, uwzględniając jej wymiar europejski i wspierając aktualne priorytety europejskie.

W ramach realizacji mobilności, a więc zagranicznych wyjazdów kadry nauczycielskiej, uczestnicy projektu odbyli wartościowe szkolenia w Irlandii, Anglii i na Malcie. Wyjazdy stanowiły świetną okazję do odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. Nauczyciele nawiązali również, będące procentować w przyszłości kontakty z pozostałymi uczestnikami projektu .

W czasie licznych prelekcji dla uczniów i pozostałej części kadry pedagogicznej, uczestnicy projektu podzielili się cennymi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Wśród wymiernych korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie Erasmus+ należy wyróżnić Certyfikat Europass Mobilność, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

Dzięki możliwości funkcjonowania w wielokulturowym środowisku i nastawieniu na współpracę nasi nauczyciele rozwinęli postawy otwartości,dostrzegając wartość mobilności i uczenia się przez całe życie. Jestem przekonany, że nabyte umiejętności i doświadczenia wykorzystają w przyszłości, biorąc udział w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych formach doskonalenia zawodowego” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

 

 

Nauczyciele powiatowej Dwójki w Programie Erasmus

 

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa