Nakrętuś i Pozyteria ruszyli do akcji – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   23 listopada 2021 05:01

Stowarzyszenie Pozytywni zakończyli projekt, na który otrzymali dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Był to zakup maskotek wizerunkowo-edukacyjnych

Tym razem postawili nie tylko na działania charytatywne, ale też ekologiczne i dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki dotacji do grona Pozytywnych dołączyły dwie maskotki – nakrętka o imieniu Nakrętuś i zużyta bateria nazwana Pozyterią.

Odwiedzili z maskotkami placówki edukacyjne:
– Szkołę Podstawową w Zaborzu
– Szkołę Podstawową  nr 3 w Oświęcimiu
– Szkołę Podstawową w Zasolu
– Zespół Szkolno – Przedszkolny w Palczowicach

„Przeprowadziliśmy pięć spotkań edukacyjno-warsztatowych, w trakcie których przedstawiliśmy filmy „Drugie życie nakrętki” i „Drugie życie baterii”Najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki dowiedziały się, czym jest działalność charytatywna, dlaczego należy segregować odpady oraz że te dwa kierunki można połączyć, zbierając plastikowe nakrętki i zużyte baterie, które następnie trafiają do recyklingu i przynoszą wymierne efekty” – informują Pozytywni.

Młodzi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego usłyszeli, że zbiórka nakrętek i baterii to nie tylko działanie ekologiczne, bowiem sprzedaż tych odpadów przynosi wymierne efekty finansowe, a uzyskane pieniądze w stu procentach przeznaczamy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, podopiecznych stowarzyszenia Pozytywni.

 

 

„Bardzo dziękujemy za te spotkania i mamy nadzieję, że wkrótce odwiedzimy kolejne placówki” – zapewniają członkowie stowarzyszenia Pozytywni.

Fundusze na zakup Pozyterii i Nakrętusia pochodzą z Lokalnego Programu Grantowego Małopolska Lokalnie – Powiat Oświęcimski przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

Kolejny raz będzie można spotkać Nakrętusia i Pozyterię podczas 2. Pozytywnego Bazaru Charytatywny dla Maciusia, który odbędzie się w sali WDK w Osieku, przy ulicy Głównej 125. Bazar rozpocznie się w niedzielę 5 grudnia o godzinie 10, a zakończy siedem godzin później.

„Zapraszamy wszystkich, którzy bedą chcieli zjeść nasze pyszności, nabyć ozdoby świąteczne, czy chcą się spotkać z Mikołajem” – zapraszają do przyjścia organizatorzy.

 


 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .