Muzyczny Teatr Rodzinny, czyli uczta dla ucha – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   18 października 2023 05:15

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej  im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu wraz z rodzinami i nauczycielami, w niepowtarzalny sposób uczcili Dzień Edukacji Narodowej.

Muzyczny Teatr Rodzinny zyskał formę wielkiego koncertu, w trakcie którego artyści zaprezentowali spektakularne wykonania i stworzyli niezwykłą atmosferę.

Muzycy i artyści, zarówno uczniowie, jak i absolwenci szkoły muzycznej wraz z radą rodziców połączyli swoje siły, aby stworzyć to widowisko.. 

Przed liczną publicznością zaprezentowali swoje osobiste spojrzenie na edukację muzyczną, ukazując trudności i wyzwania, jakie towarzyszą uczniom, rodzicom i nauczycielom na każdym etapie tego procesu. 

Fot. Jerzy Zajda

Spektakl miał charakter muzyczno-słownej opowieści, prowadząc widzów od przesłuchań wstępnych, przez codzienne ćwiczenia, aż po finałowe popisy i radości z dzielenia się muzyką ze światem.

W trakcie przedstawienia nie brakowało humoru, śmiechu i głębokich refleksji nad znaczeniem wsparcia i zaangażowania społeczności w proces edukacji muzycznej. 

Program artystyczny był poświęcony wszystkim pracownikom szkoły, a zawierał znane i lubiane utwory muzyczne, takie jak „Jamniczek,” „Do-Re-Mi” z musicalu „Dźwięki muzyki,” „Nic dwa razy się nie zdarza” Sanah, „Konia na białym rycerzu” Nocnego Kochanka, „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera, czy utwór Davida Fostera „Winter Games,” który w 1998 roku otwierał igrzyska olimpijskie w Calgary w wersji na dwa fortepiany.

Nie zabrakło również utworów muzyki klasycznej

Całość uświetnił minirecital zespołu Gloria Dei. To wyjątkowe wydarzenie, które połączyło muzykę, edukację i artystyczną pasję, będzie na pewno długo wspominane przez wszystkich jego uczestników i widzów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .