Muzeum Żydowskie otwiera się na zwiedzających w internecie

Redakcja FO  |   Edukacja  |   27 marca 2020 10:19

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu wspiera nauczycieli w rozwoju edukacji zdalnej i otwiera się na zwiedzających w internecie.

Odwiedzający mogą bez przeszkód obejrzeć wystawę główną “Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia” dzięki internetowej platformie Google Arts & Culture.

Najciekawsze obiekty z kolekcji oświęcimskiego muzeum, w tym między innymi unikatowe przedwojenne archiwalia i wykopaliska archeologiczne są dostępne wraz z opisami po polsku i po angielsku można obejrzeć w domu na ekranie komputera i smartfona pod adresem ajcf.pl

„Wciąż przyjmujemy odwiedzających na wystawie, tym razem wyłącznie za pomocą technologii cyfrowej – mówi Tomasz Kuncewicz, dyrektor Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu, przy którym znajduje się jedyna zachowana w mieście synagoga.

„Nasza współpraca z Google w digitalizacji zbiorów sięga 2016 roku. Dzięki partnerstwu możliwe jest nie tylko oglądanie naszych zbiorów w sieci, ale także wirtualny spacer po muzeum i synagodze w technologii Google StreetView, który wkrótce udostępnimy jako zwiedzanie z przewodnikiem podczas otwartych webinariów – dodał Kuncewicz.

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu to także programy o historii i prawach człowieka dla nauczycieli. Aktualnie realizowana Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej z powodu koronawirusa została przekształcona w kurs online.

Ponadto muzeum postanowiło podzielić się doświadczeniami z prowadzenia edukacji zdalnej z nauczycielami z całej Polski, którzy obecnie w krótkim czasie muszą podjąć wyzwanie nauczania dzieci i młodzieży przez internet.

„W naszym przypadku zmiana z nauczania klasycznego na edukację zdalną odbyła się dość płynnie, niczym przełączenie zwrotnicy – mówi Maciek Zabierowski, kierownik działu edukacji oświęcimskiego muzeum.

Od trzech lat muzeum realizuje kursy na platformie Google Classroom.

„Gdy okazało się, że nasza wiedza może pomóc nauczycielom wystartować z własnymi zajęciami przez internet, od razu postanowiliśmy założyć na Facebooku specjalną grupę, a także uruchomić bezpłatny kurs internetowy dla osób, które planują w krótkim czasie podjęcie nauczania zdalnego z tym narzędziem” – dodaje Maciek Zabierowski.

Nauczyciele i pozostałe osoby planujące rozpocząć nauczanie przez internet mogą dołączyć do grupy na Facebooku:

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa