Młodzież z Dwójki w Galen Ortopedia

0 Jakub Konior  |   Edukacja  |   6 czerwca 2018

Uczniowie z „Chemika” uczestniczyli w warsztatach w Galen Ortopedia z zakresu szeroko rozumianej fizyki medycznej. Zajęcia odbywały się w Bieruniu, gdzie mieści się siedziba ośrodka.


W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z charakterystyką pracy ośrodka medycznego, a także podstawami teoretycznymi działania wybranych, wykorzystywanych w codziennej pracy, sprzętów elektronicznej aparatury medycznej.

„Dzięki uczestnictwu w zajęciach przedstawiciele z Naszej Szkoły mieli niepowtarzalną okazję do poznania ośrodka medycznego „od podszewki”. Uczniowie obejrzeli m.in. pracownię diagnostyki obrazowej, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, a także implanty medyczne” – wylicza Anna Somogyi, nauczyciel biologii w „Chemiku”.

Ponadto młodzież biorąca udział w warsztatach została zaznajomiona z działalnością rehabilitacyjną prowadzoną w ośrodku wraz z prezentacją różnorodnych, a przede wszystkim bardzo nowoczesnych sprzętów do diagnostyki i terapii.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa