Młodzi mieszkańcy cieszą się z placu zabaw – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja,Kultura i rozrywka  |   26 kwietnia 2021 13:47

Szkolny plac zabaw w Bulowicach jest już gotowy i zachwyca kolorami zachęcając do zabawy. Inwestycja pochłonęła prawie 140 tysięcy złotych.

Remont placu odbył się kompleksowo, bo nie opłacało się ratować starych konstrukcji i wysłużonego podłoża.

 

 

„Wcześniej na ziemi było gumowe podłoże nakładane natryskowo, na którym z czasem pojawiły się przetarcia i spore braki. Teraz położyliśmy nową gumę, a na nią dodatkowo sztuczną trawę. Jest bezpiecznie i miękko” – mówi Anna Kobielus, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach. 

Stare, drewniane konstrukcje urządzeń są w większości nowe, metalowe, by służyły dłużej.

Obecnie na placu znajdują się głównie takie elementy konstrukcyjne do zabaw, które wymagają od użytkowników  zachowania równowagi. To istny małpi gaj przypominający tor przeszkód. Są mostki, zjeżdżalnie, mini przełęcz linowa i domki z huśtawkami.

„To długo wyczekiwana inwestycja, która wreszcie oddana jest do użytku. Myślę, że ten plac cieszy nie tylko dzieci, ale też rodziców, bo ich pociechy mają piękne, kolorowe i przede wszystkim bezpieczne miejsce zabaw na świeżym powietrzu” – wyjaśnia Rafał Ficoń, wiceburmistrz Gminy Kęty.

Remont placu pochłonął blisko 140 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu gminy Kęty. 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .