Młodzi kęczanie wyrecytowali zwycięstwo – FOTO

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   29 grudnia 2019 10:26

Już po raz trzeci sukcesem recytatorów z Kęt zakończył się finał 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”.

„To była kolejna bardzo udana edycja naszego konkursu, który co roku cieszy się bardzo dużą popularnością. Udało nam się przesłuchać aż 113 finalistów i wyłonić tych najlepszych, choć muszę przyznać, że ze względu na wysoki poziom recytacji, nie było to takie łatwe” – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” i współorganizator konkursu.

 

Konkurs obfitował w niezwykle atrakcyjne wydarzenia i animacje, które z pewnością na długo zapadną dzieciom w pamięć. Po przesłuchaniach konkursowych, odbywających się w pierwszym dniu pobytu, uczestnicy zwiedzili kopalnię oraz skorzystali z pozostałych punktów bogatego programu artystycznego, w którym znalazły się: występy, wspólne śpiewanie oraz tańce prowadzone przez Zespół Dziecięcy „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Drugi dzień konkursu rozpoczął się Mszą św. roratnią w Kaplicy św. Kingi w podziemiach kopalni, a zakończył galą ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

„Jako jury byliśmy pod wrażeniem umiejętności oraz właściwego przygotowania do recytacji, co z pewnością jest wielką zasługą nauczycieli i opiekunów. Cieszę się bardzo, że jako Pałac Młodzieży możemy po raz kolejny współorganizować konkurs i promować w ten sposób piękną, bo polską poezję religijną” – dodała Milena Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.

 

 

Sukcesem zakończyły się już eliminacje rejonowe, które przeprowadził 27 listopada Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Spośród 6 recytatorów z Kęt, aż 4 otrzymało nominację do udziału w finale. W kat. klas I-III pierwsze miejsce zajęła wówczas Sara Sałata, a drugie Justyna Ledwoń. W kat. klas IV-VI na drugim miejscu uplasowała się Natalia Nikiel a na trzecim Dominik Sałata.

Swój sukces recytatorzy powtórzyli w finale w Bochni – cała czwórka znalazła się w gronie laureatów wyłonionych spośród 113 uczestników z całej Polski. W kat. klas I-III Sara Sałata otrzymała III nagrodę, a Justynka Ledwoń wyróżnienie. W kat. klas IV-VI Dominik Sałata zajął I miejsce, a Natalka Nikiel wyróżnienie.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .