Młode recytatorki nagrodzone

Redakcja eFO  |   Edukacja  |   29 kwietnia 2021 11:11

Kęcka Dwójka od lat szczyci się sukcesami podopiecznych w konkursach żywego słowa. Uczniowie wielokrotnie z powodzeniem prezentowali się w zmaganiach lokalnych, regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

W tym roku dziewczęta z klasy 6c postanowiły wziąć udział w 2. Konkursie Recytatorskim odbywającym się  w ramach Festiwalu Młodego Aktora organizowanego przez Dom Kultury w Kętach.

Justyna Dyczkowska

Ujęła jury interpretacją fragmentu „Szóstej klepki” Małgorzaty Musierowicz oraz wiersza Joanny Kulmowej „Moje próżnowanie”, zajmując drugie miejsce i otrzymując nominację do konkursu w Starachowicach.

Natalia Nikiel

Prezentując powiastkę filozoficzną Piquemala „Trzy sita” oraz wiersz Brzechwy „Ptasie plotki”,  znalazła się z kolei w zaszczytnym gronie wyróżnionych Nagrodą Dyrektora Domu Kultury w Kętach.

Uzdolnionym recytatorkom oraz ich opiekunce, polonistce Dorocie Cisińskiej, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .