Ministerstwo przeciwko likwidacji Trójki

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   16 kwietnia 2019 10:34

Ministerstwo Edukacji Narodowej wypowiedziało się w kwestii planu likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu. Stanowisko MEN jest jednoznaczne.

Społeczność Trójki, chcąc ratować szkołę przed decyzją prezydenta i rady miasta, słała pisma do wielu instytucji i organizacji. Jedną z nich była Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, której prezes Tomasz Elbanowski interweniował w MEN.

Jerzy Jakubczuk, dyrektor departamentu współpracy z samorządem terytorialnym w Ministerstwie Edukacji Narodowej poinformował Elbanowskiego o postanowieniu minister Anny Zalewskiej w sprawie SP nr 3 w Oświęcimiu.

Otóż minister podtrzymała w mocy postanowienie Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, która wyraziła negatywną opinię w kwestii likwidacji oświęcimskiej Trójki.

Jednocześnie dyrektor Jakubczuk podkreśla, że zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe” może zostać zlikwidowana z końcem roku szkolnego jedynie po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty.

A na to, ku zadowoleniu rodziców i nauczycieli, na razie się nie zanosi.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .