„Miejsce, w którym żyję”, czyli konkurs o gminie Kęty

0 Redakcja FO  |   Edukacja  |   6 stycznia 2019

Ruszyły eliminacje do konkursu o mieście i gminie Kęty, organizowanego przez Powiatowy Zespół nr 9 szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach. Można się zgłaszać.

“Do tegorocznych zmagań zostali zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kęty” – zapraszają organizatorzy.

Konkurs składa się z dwóch etapów

Pierwszy, czyli test wiedzy z zakresu historii, gospodarki, turystyki, kultury Kęt i okolicy, odbędzie się w szkołach 12 lutego. Drugi, obejmujący zmagania międzyszkolne, będzie miał miejsce trzeciego marca.

Rozgrywki odbędą się w murach „Dąbrowskiej”, gdzie zmierzą się ze sobą drużyny wszystkich szkół, wykazując się zarówno wiedzą nt. małej ojczyzny, jak i prezentując walory najbliższej okolicy w wybrany przez siebie sposób (konkurs prezentacji).

Partnerzy konkursu

“Materiałami i pomocą w układaniu pytań służą współorganizatorzy konkursu: Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach oraz Towarzystwo Miłośników Kęt.

Regulamin konkursu i relacje z poprzednich edycji na stronie szkoły dabrowska.info w zakładce współpraca ze środowiskiem.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa