Liceum dla dorosłych – postaw na nowe perspektywy

0 Materiał sponsorowany  |   Edukacja  |   3 grudnia 2019 10:33

Chcesz rozpocząć naukę w nowym kierunku? Nie masz jednak zakończonej szkoły średniej? Teraz to żaden problem – wybierz liceum dla dorosłych i zdobądź dobry fach.

Brak wykształcenia średniego może być poważnym problemem w zdobyciu atrakcyjnej pracy oraz w poszerzaniu swoich kwalifikacji zawodowych. Co można zrobić wtedy, gdy naukę zakończyło się na szkole podstawowej?

Najlepsza opcja to liceum dla dorosłych Kraków – faber.edu.pl to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie można się do niego zapisać. Licea dla dorosłych to specjalne szkoły średnie, które przeznaczone są dla dorosłych słuchaczy. Nauka odbywa się wtedy weekendowo, ale obejmuje te same przedmioty, jak w szkole licealnej. Przygotowuje także do podejścia do egzaminu maturalnego, a tym samym otwiera całkowicie nowe perspektywy.

Liceum dla dorosłych – nauka dla każdego

Aby rozpocząć naukę w liceum dla dorosłych, konieczne jest w wybranie odpowiedniej szkoły, która oferuje takie zajęcia, a następnie zapisanie się na nie. Rekrutacja ma miejsce na początku roku szkolnego we wrześniu, a często także dodatkowo w lutym – po zakończeniu pierwszego semestru.

Zainteresowani nauką powinni wówczas dostarczyć do szkoły swoje podanie – można pobrać je ze strony, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, a także zdjęcia oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – nie ma egzaminów wstępnych, dlatego warto spieszyć się ze złożeniem swoich dokumentów.

Co po zakończeniu liceum dla dorosłych?

Osoby, które ukończyły liceum dla dorosłych Kraków czy też w innym mieście, mają możliwość kontynuowania swojej nauki. W przypadku zakończenia szkoły bez podejścia do matury dobrą opcją będzie szkoła policealna Kraków lub w innej lokalizacji. Osoby, które zaliczyły egzamin dojrzałości, mogą kontynuować swoją naukę na studiach wyższych.

Podsumowując, liceum dla dorosłych to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto chciałby uzupełnić swoje braki w wykształceniu. Oferty liceów można znaleźć już teraz całkowicie on-line!

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa