Kto zje kosmiczne pierogi?

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   25 kwietnia 2021 14:06

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka literatura z naszym Układem Słonecznym? Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Oświęcimiu sami poszukają odpowiedzi na te pytania.

Szkoła weźmie udział w wiosennej edycji zajęć e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Czym się różni Księżyc od księżyca?

Z nadejściem wiosny w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie ruszają nowe scenariusze zajęć online e-Planetobus.

„26 kwietnia, uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć będą księżyce” – informuje Anna Dąbrowska z Centrum Nauki Kopernik.

Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe

Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników.

„Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia” – twierdzi Anna Dąbrowska.

Internetowe zajęcia dla szkół

„Szkoła w Oświęcimiu będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus” – dodaje Dąbrowska.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .