Kompleks sportowo-rekreacyjny w Babicach – FOTO

Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty,Styl życia  |   2 maja 2019 07:03

Przy szkole podstawowej w Babicach powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny z dwoma boiskami. Całość będzie oddana do użytku w 2020 roku.

Pierwsze boisko do piłki nożnej będzie miało nawierzchnie ze sztucznej trawy. Na drugim będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę albo piłkę ręczną. Będzie miało nawierzchnię z poliuretanu.

Po sąsiedzku będzie nowy plac zabaw

Obok placu zabaw stanie altana połączona z toaletą dostosowaną dla osób niepełnosprawnych i pomieszczeniem gospodarczym. Wokół kompleksu sportowo-rekreacyjnego będą ustawione piłkochwyty i ogrodzenie z bramkami.

„Ostateczny termin oddania do użytku całego kompleksu, czyli dwóch boisk, altany i placu zabaw to marzec 2020 roku. Gmina Oświęcim zabiega o udostępnienie gotowych części kompleksu jeszcze w 2019 roku” – informuje Fakty Oświęcim Lech Chodacki z miesięcznika Oświęcimska Gmina.

Kto będzie mógł korzystać z obiektu?

Oprócz uczniów szkoły, którzy będą korzystać z kompleksu w trakcie nauki obiekt posłuży wszystkim tym, którzy zechcą wypocząć na świeżym powietrzu. Będą mogły korzystać z niego nie tylko dzieci, ale wszyscy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Co ważne, będzie można z obiektu korzystać bezpłatnie.

Gdzie jeszcze powstaną obiekty sportowo-rekreacyjne?

W gminie Oświęcim powstaje wiele miejsc sportowo-rekreacyjnych. To są skromniejsze przedsięwzięcia realizowane etapami w czasie dłuższym niż rok. Są to m.in. obiekty w Rajsku – w sąsiedztwie LKS, w Broszkowicach – również w sąsiedztwie LKS, w Zaborzu – na terenie przedszkola, czy w Porębie Wielkiej przy domu ludowym. Trwają też starania o dofinansowanie z zewnętrznych źródeł obiektu na terenach szkoły w Grojcu.

Inwestycja pochłonie 1,3 mln złotych z budżetu gminy Oświęcim (budżet na 2018-2020). Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z zewnętrznych źródeł, ale nie zostały jeszcze rozpatrzone. Budową kompleksu zajmuje się firma chorzowska firma PRO-MB Michał Bil.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa