Kęty w pierwszej dziesiątce wszystkich gmin w Polsce

Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty  |   7 marca 2020 08:56

Gmina Kęty znalazła się w pierwszej dziesiątce wszystkich gmin w Polsce wyróżnionych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota oraz Fundacji Naukowej Evidence Institute „Miejsce sprzyjające edukacji”.

Celem rankingu było wskazanie tych samorządów, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie. Metodologia rankingu została tak opracowana, by wziąć pod uwagę wiele czynników i obiektywnie wskazać miejsca o wysokiej jakości nauczania.

Wysoka jakość nauczania

Do oszacowania głównych wyników wykorzystano dane dotyczące dostępności edukacji przedszkolnej oraz wyniki egzaminów zewnętrznych. Wykorzystano także informacje dotyczące charakterystyk jednostek samorządu terytorialnego (liczba ludzi, stopa bezrobocia oraz dochody własne gmin w przeliczeniu na mieszkańca).

Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty odbyła się w dn. 3- 4 września 2020, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów odbyło się podczas Wieczornej Gali w ramach VII Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości.

„Wyróżnienie odebrałem ja, ale zapracowaliście na nie Wy  – nauczyciele, dyrektorzy, urzędnicy i wszyscy pracownicy oświaty. W równym stopniu dziękuję Wam, kochani uczniowie. Tego wyróżnienia nie da się kupić” – cieszy się Krzysztof Jan Klęczar, burmistrz gminy Kęty.

 

 

Sprawdź ofertę na fb – Kasia gotuje – Oświęcim

📣 UWAGA PROMOCJA 0% 📣W dniach 6-22.03.2020 r. urządzenie Thermomix® TM6 można zakupić w promocji ratalnej 0% na 10, 20…

Opublikowany przez Kasia gotuje – Oświęcim Piątek, 6 marca 2020

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa