Jubileusz Ekonomika na Dzień Nauczyciela – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   13 października 2021 16:46

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zdominował w tym roku szczególny jubileusz. Oświęcimski Ekonomik obchodzi bowiem 60. urodziny.

W sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury byliśmy świadkami podniosłych, jak i zabawnych chwil związanych z podróżą w czasie przygotowaną przez nauczycieli i mistrzowsko zagraną przez młodzież z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu.

„Witam Koleżanki i Kolegów, bo starostą się bywa, a nauczycielem się  jest” – powiedział na wstępie wicestarosta Paweł Kobielusz, witając przybyłych na powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej do Oświęcimskiego Centrum Kultury.

„Cieszę się, że po tak długiej przerwie możemy się spotkać osobiście, bo ekran monitora nie oddaje właściwych emocji. Po reformie oświaty wydawało się, że nic gorszego już się nie może  stać. I nagle przyszła pandemia koronawirusa, i wszyscy stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem.

 

 

Nikt z nas na początku pandemii nie wiedział jak to się potoczy, i od strony zdrowotnej, i od strony organizacyjnej, jak poukładać zdalne nauczanie. Dlatego w takim dniu jak dziś, z tego miejsca chciałem wam serdecznie podziękować, że poradziliście sobie w tym trudnym czasie. Słowa uznania należą się również uczniom, że to wszystko wytrzymali.

Życzę Państwu, byście chodzili do pracy z zadowoleniem, a na to zadowolenie na pewno wpływa kilka czynników. Jednym z ważniejszych jest ten finansowy. Ale jest też coś ważniejsze, byście chodzili do pracy w poczuciu godności i spełnienia, misji tego zawodu. Cieszę się, że wciąż macie możliwość przekazywania wiedzy młodzieży w oparciu o źródła naukowe, a nie zabobony tudzież gusła. I oby tak było jak najdłużej, bo mocna edukacja jest fundamentem nowoczesnego społeczeństwa” – powiedział Paweł Kobielusz.

Wicestarosta podziękował wszystkim nauczycielom

Szczególnie tym, którym wręczył awanse zawodowe oraz nagrody starosty. Wraz z Grażyną Kopeć, obecnie członkinią Zarządu Powiatowego w Oświęcimiu, a przez wiele lat nauczycielką, podziękował także pozostałym pracownikom oświaty.

Wicestarosta pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom popularnego Ekonomika zacnego jubileuszu placówki.

„60 lat to szmat czasu. Wychowywałem się na oświęcimskim Zasolu. Z sentymentem pamiętam z dzieciństwa  jak po godz. 18 masa młodzieży z tej szkoły przetaczała się w kierunku dworca. Ekonomik dobrze sobie radzi w dzisiejszej rzeczywistości. Dzięki wychowankom tej placówki mamy choćby gdzie zadbać o nasze fryzury i to na całkiem niezłym poziomie” – dodał wicestarosta.

Wicestarosta pogratulował Edycie Bogusz, dyrektorce PZ nr 4 i życzył, by kierowana przez nią placówka osiągała jak największe sukcesy w postaci dobrze wyedukowanych i mających fach w ręku absolwentów.

 

 

„Czuję się wyróżniona, ponieważ to mnie, jako dyrektorowi szkoły, przypadł zaszczyt powitać tak licznie zgromadzonych i znamienitych gości. Państwa obecność jest potwierdzeniem wyjątkowości tego święta, jest też dla nas wyrazem głębokiej wdzięczności, że wspólnie możemy obchodzić dzisiejszą uroczystość. 

Pragnę wyrazić uznanie dla wysiłku i  pracy dyrektorów, nauczycieli, pracowników  administracji i obsługi, którzy przez wiele lat tworzyli historię i tradycję tej szkoły. Prowadzili szkołę do sukcesów, wychowywali, wpajali właściwe wartości, wpływali na rozwój placówki i jej pozytywny wizerunek, wysoko stawiając poprzeczkę nam, następnym pokoleniom nauczycieli” – powiedziała Edyta Bogusz.

W trakcie uroczystości głos zabrali także Bogusława Bebak i Władysław Kwaśny, poprzedni dyrektorzy szkoły.

Na koniec szkolna młodzież przedstawiła ciekawe przedstawienie artystyczne, a po oficjalnej części goście jubileuszu delektowali się potrawami, które przygotowali uczniowie.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .