Jak zwiększyć swoje szanse na udaną rekrutację w języku angielskim?

Materiał partnerski  |   Edukacja  |   28 listopada 2019 13:40

Obecnie na rynku pracy konieczna jest bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Szczególnie dotyczy to angielskiego, ponieważ jest najpowszechniej używany w całej Europie.

Dlatego konieczne jest to, żebyśmy potrafili porozumieć się w tym języku, co na pewno zwiększy nasze szanse na znalezienie ciekawej pracy. Ważne jest również to, żebyśmy dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Tym bardziej, jeżeli chcemy rozpocząć naszą karierę zawodową za granicą.

Oferty pracy za granicą

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, by tam znaleźć nową pracę. Dlatego bardzo ważne jest o, żebyśmy wcześniej dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej, która na pewno odbędzie się w języku obcym. W takiej sytuacji konieczna jest bardzo dobra znajomość angielskiego, ponieważ w przeciwnym wypadku nie zrozumiemy, co rekrutująca osoba do nas mówi, albo też nie będziemy potrafili odpowiedzieć na jego pytanie.

Zadania rekrutacyjne po angielsku nie tylko za granicą

Pamiętajmy też o tym, że coraz częściej korporacje i duże przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych otwierają swoje oddziały w Polsce. Wtedy jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by wszyscy pracownicy znali co najmniej w stopniu komunikatywnym język angielski. Dzięki temu nie tylko możliwe będzie przejście rozmowy kwalifikacyjnej, ale również bezproblemowe wykonywanie dalszych obowiązków oraz kontaktowanie się z innymi pracownikami lub przełożonymi.

Jak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, to nie tylko uzupełnienie wiedzy na temat danej firmy, a także sposobu jej funkcjonowania. Konieczne jest też to, by przygotować się do samej rozmowy pod względem językowym. W końcu nie możemy wtedy używać potocznych sformułowań. Konieczne jest to, byśmy wykazali się elokwencją, pewnością siebie, a przede wszystkim inteligencją. Jednak nie będziemy w stanie tego pokazać, jeżeli nie znamy w wystarczającym stopniu języka angielskiego. Dlatego warto go dopracować, co zapewniają np. kursy oferowane przez angloville.pl.

Intensywny kurs języka angielskiego

W przypadku, gdy nie zostało już wiele czasu do naszej rozmowy kwalifikacyjnej, to powinniśmy zdecydować się na intensywny kurs języka angielskiego. Dzięki niemu w krótkim poprawimy nasze umiejętności, co jest szczególnie polecane osobą, które przez dłuższy czas nie posługiwały się nim. Poza tym nabierzemy większej pewności siebie w trakcie rozmowy, a także wzbogacimy słownictwo.

Zagraniczny kurs

Bez wątpienia jest to idealna opcja dla osób, które mają jeszcze trochę czasu do swojej rozmowy rekrutacyjnej. Zagraniczny kurs umożliwia nam codzienne posługiwanie się językiem obcym, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie. Warto też zauważyć, że w trakcie takiego wyjazdu możemy poprawić nasz akcent, co na pewno pomoże w trakcie starań o pracę. Poza tym możemy z łatwością dostrzec sposób wysławiania się np. Brytyjczyków.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa