Innowacyjna szkoła z niepowtarzalną atmosferą – FOTO

Materiał sponsorowany  |   Edukacja,Fakty  |   11 maja 2020 11:55

Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach przygotował ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny. Szóstka wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą.

Oferta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ zawiera kształcenie w zawodach, które zostały uznane przez  największe europejskie agencję  unijnych przedsiębiorstw za zawody „przyszłości”. Wśród nich:

Technik logistyk 

Kierunek posiadający certyfikat kompetencji zawodowych nadany  przez  największych operatorów logistycznych na świecie oraz wyróżnienie firmy Raben Logistics.  Do kształcenia w  tym zawodzie można wybrać dobrowolnie  dodatkowo profil:

Logistyka w służbach mundurowych (straż graniczna)

Uczniowie odbywają zajęcia  przygotowujące do pracy w straży granicznej, odbywają podstawowe szkolenie z musztry oraz technik samoobrony, biorą udział w wizytach zawodoznawczych w placówkach straży granicznych.

 

 

Innowacja ta  objęta jest patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wyższej Szkoły Oficerów Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Ratownictwo medyczne

W tej specjalizacji uczniowie szkolą się z podstaw pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, podstawowych medycznych czynności ratunkowych. Współprace merytoryczną objęły placówka medyczna Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej, Biuro Kadr Medycznych w Katowicach, Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej oraz Szpital Powiatowy w Oświęcimiu. Zajęcia  prowadzone są przez między innymi specjalistów nauk medycznych,  ratowników, oraz lekarzy specjalistów różnych dziedzin medycznych.

 

 

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach  brania udziału w innowacjach może z powodzeniem kształcić w klasie logistycznej.

W specjalności tej, uczniowie od samego początku przygotowywani są do praktycznych umiejętności na rynku zawodowym, a to dzięki kadrze  nauczycieli , którzy na co dzień są specjalistami w branży logistycznej. Przykładem mogą być wizyty co roku na terminal Cargo międzynarodowego portu lotniczego Katowice Pyrzowice.

Technik Weterynarii

Kierunek który  okazał się  hitem, a to dzięki dużemu zainteresowaniu obecnych uczniów, którzy w swoich klasach  tworzą niepowtarzalną  atmosferę. Zajęcia prowadzone są  przez  lekarzy weterynarii. Szkoła  i w tym kierunku kładzie duży nacisk na przygotowanie praktyczne  przyszłych techników weterynarii.


 

Szkoła organizuje wizyty studyjne w ośrodkach hodowlanych, udział w warsztatach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, oraz w spotkania ze specjalistami z wybranych dziedzin weterynarii. Atmosferę niepowtarzalności dodaje fakt, że podczas niektórych zajęć weterynaryjnych biorą udział  zwierzęta takie jak psy i koty.

 

 

Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej

To nowość w ofercie powiatowej  „Szóstki” –  kierunek który ze względu na duże zapotrzebowanie oraz idące zmiany klimatyczne cieszy się dużym powodzeniem w Europie. W tym roku trafił do oferty kształcenia szkoły z Brzeszcz, jako jedyny  taki kierunek w powiecie.  Przyszli uczniowie zapoznają się  jak w sposób efektywny jak  produkować energię z  słońca, wiatru  oraz wody.

Powszechna  fotowoltaika  jest specjalizacją,  która ma unowocześnić  tą cześć życia w gospodarstwach domowych w naszym kraju i nie tylko. Absolwent  tego kierunku będzie mógł wspierać  swoją fachową pomocą jednostki  administracji publicznej oraz samorządu.

 


Szkoła branżowa I stopnia

Przyszli uczniowie mogą się kształcić w  jednym z 50 zawodów których ma szkoła w swojej ofercie, np.  piekarz, cukiernik, kucharz, fotograf, fryzjer, sprzedawca, ślusarz, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy i wielu innych. Uczniowie otrzymują wynagrodzenie za praktykę i mają prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego.

Uczniowie  uczęszczający do powiatowej „Szóstki” mogą brać udział w kursach doskonalajacych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II:

– udział w kursach prawa jazdy kategorii B z egzaminem,
– udział w kursach obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych,
– udział w kursach obsługi podestów ruchomych,
– udział w kursach obsługi żurawi HDS
Wszystkie kursy są bezpłatne

Dzięki wyjątkowej ofercie kształcenia, fachowemu podejściu nauczycieli do kształcenia w zawodzie oraz niepowtarzalnej atmosferze, brzeszczańska Szóstka cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Kontakt do placówki w sprawie rekrutacji i oferty:

Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Kazimierza Bielenina w Brzeszczach
ul. Kościuszki 1, 32-620 Brzeszcze
tel. (32) 21 09 340, fax (32) 21 09 341-42
e-mail: szkola@pz6.brzeszcze.pl
pz6.brzeszcze.edu.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa